Gündem

17 Nisan En Güzel Cuma Mesajları |2020 Anlamlı Kısa Resimli WhatsApp Cuma Sms’leri| Resimli Cuma Sözleri Mesajları !

2020 En güzel cuma mesajlarını sizler için bu haberimizde biraraya getirdik. derledik. 17 Nisan 2020 Cuma mesajları, 2020 Manalı Kısa Resimli WhatsApp cuma smsleri gibi aradığınız ve yakınlarınız ile paylaşabileceğiz en yeni ve en aktüel cuma mesajları bu haberimizde sizler için yer alıyor. İşte En yeni cuma mesajları 2020… 

RESİMLİ CUMA MESAJLARINA ULAŞABİLMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İŞTE EN GÜZEL CUMA MESAJLARI

Allah’ım, habibin Muhammed Mustafa’ya (aleyhisselam), ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et. Amin, cumamız mübarek olsun.

Sağanak sağanak rahmet yağsın yuvanıza, melekler amin desin dualarınıza! Dualarda buluşmak dileğiyle, şanslı Cumalar.

Ey Rabbim, bize Cennetin kokusunu duyur ve onun nimetlerinden nasiplendir. Bize ateşin kokusunu duyurma. Amin, bahtı açık cumalar dilerim.

Rabbim, sevginle dopdolu yüreklerle sana kavuşmayı ve sevdiklerimizle sonsuzlukta buluşmayı nasip eyle, amin. Bahtı Açık Cumalar.

Ey Rabbim! Evimizden bereketi, dilimizden duayı, kalbimizden senin ve Resulünün aleyhisselam sevgisini yetkisiz etme. Dualarımızı kabul, ömrümüzü nurlu kıl. Amin. Uğurlu cumalar.

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve bağlı ancak bizleri. Şanslı cumalar dilerim.

Bizi dostlarına arkadaş, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle! İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, içten konuşanlardan eyle Ya Rabbim. Amin. Şanslı Cumalar dilerim.

“Allah’ım! Dillere epope, yüreklere ferahlık olan merhametin ile günahlarımızı affeyle. Amin bütün Müslümanların cuması kutsal olsun. Hayırlı, bereketli, huzurlu ve sıhhat dolu günler dilerim. “

“Çıkarsa kalbinde yara, Yaradan dönüştürür bunu bir gün hayra, sen sabretmesini bilirsen; Yaradan düşürmez seni dara. Kaldır başını semaya, aç ellerini mevlaya. Sen istemesini bilirsen, mevla yanıt verir duaya. Cuma günümüz mübarek olsun.”

“Duaların geri çevrilmeyeceği bugünde rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri rahmetinden mahrum bırakmasın hoş Mevlam.”

“Allahım! Kasıtlı Olarak veya bilmeyerek isledigimiz hatalarimizi, günahlarimizi affet. Bizlere acınacak şey buyur. süphesiz Sen merhametlilerin en merhametlisisin.”

Dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazancımızı verimli, kalplerimizi ve evlerimizi huzurla doldursun İnşallah. Bahtı Açık cumalar dilerim.

Ey büyük Allah’ım, kalbleri iyiden kötüye, kötüden iyiye çeviren, ama sensin. Kalbimi, dininde sâbit kıl, dininden döndürme, Müslümanlıktan ayırma! Bahtı Açık cumalar dilerim.

Allah’ım! Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabahleyin ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı bereketli cumalar dilerim.

Gökten ne yağdı da yer kabul etmedi. Toprağa ne ekildi de bitmedi. Bu Dünya’ya kim geldi de gitmedi. Hangi dert hangi sıkıntı bitmedi. Allah’ın rahmeti, mağfireti kime yetmedi. Kim Allah dedi de O yetişmedi. Kim gizlice yalvardı da O işitmedi. Kim Rabbim dedi de O buyur kulum demedi. Rabbimizin buyur kulum hitabıyla müşerref olanlardan olmamız dileğiyle… Şanslı Cumalar.

Sıradaki Haber :  Gemileri bile sürükleyen fırtınada jet ski ile dalgalara meydan okudu

-Ömrüne ömür katılsın, Gönlüne meltem saçılsın. Bu kutsal günde melekler dört yanını sarsın…Derdine derman, gönlüne iman dolsun..! Uğurlu Cumalar.

-Ey Allahım! Yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et bizlere. Fena yollara geçenleri gittikleri yoldan geri çevir. Evlerimize mutluluk ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri sınavdan geçirme. Darda ve yoksul koyma. Amin

-Rabbim, yarar getirmeyen bilgiden, korkmayan kalpten, duyulmayan duadan, doymak bilmeyen nefisten, açlıktan fakat o fena bir arkadaştır hıyanettenki o ne kötü sırdaştır tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kocamaktan, ezel-i ömre döndürülmekten, Deccal fitnesinden kötülüğünden, mezar azabından, hayatın ve ölümün fitnesinden Sana sığınırım.

-Ey Rabbim! Dinimizden nedeniyle bizi zillete düşürmeye uğraş sarf edenlere fırsat verme. Bizleri İslamın yolundan ayırma. Amin..Bahtı Açık cumalar

-Cuma Mesajları, Tüm güzeliklerin kilidini kendinde bulunduran “Rabbim” Hakkımızda en hayırlı kilitleri aç… Amin. Cumamız bayram tadında olsun inşallah…

-Kutsal Cuma günü yapılacak ibadetlere, öteki günlerde yapılanların, en az iki katı verilmektedir. Buna karşılık ise ,Cuma günü yapılan günahlar da iki kat yazılmaktadır. Cuma gününü en hayırlısı ile aşmak dileğiyle cumanız mübarek olsun.

-Ey halk! gaflet uykusundan uyanın!bekliyor bizi bu dehşeti günler… tevbe edin kardeşler… Allah belki affeder. Uğurlu cumalar.

-Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. saadetler hepimizin olsun. ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. cumanız kutsal olsun.

-Allahım Sen benim Rabbimsin; Senden başka ilah yoktur. Beni Sen yarattın; ben senin kulunum ve gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediklerimin (kötülüklerin) şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımıda ikrar ederim. Beni affet. Zira günahları bağışlayan ancak Sensin. Cumamız kutlu olsun. Hayırlı Nurlu Cumalar…

-Nasıl yaşarsan öyle ölürsün. Öyle bir yaşaki Rabbim, kulum senden razıyım desin…Uğurlu Cumalar!

-Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma dost olan ve bütün gönüllerin tasa ortağısın. beni benden uzağa at, senden uzağa atma. cumanız kutsal olsun.

-Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne rahat, ailene ve sevdiklerine rahatlık getirsin. Hayırlı cumalar dilerim.

-Allah’ım! Ruhumu daraItma, kaIbimi karartma, darda koyup aratma, Yargı yoIundan saptırma. Amin. HayırIı cumaIar..

Sıradaki Haber :  Kulp'ta hayat kısmen normale döndü

-Önce yoIIar uzanır hakka yürümek için; tomurcukIar, güIIer açar onu görmek için, dua eden biri var senin için… Sen de dua et Allah için… Cumanız kutsal oIsun.

-ÖyIe bir dua et ancak günahın tövbenin büyükIüğünden ağIasın. Şeytandan yaradana sığınki nefsin seni değiI; sen nefsini yakasın. HayırIı CumaIar.

Cuma gününün önemi

Sual: Cuma gününün önemi nedir?

CEVAP

Cuma, müminlerin bayramıdır. Cuma günü yapılan ibadetlere iki kat sevap verilir. Bugün işlenen günahlar da iki kat yazılır. Özellikle Cuma gününü, günahlardan kaçarak ibadetle geçirmeye çalışmalıdır! Hadis-i şeriflerde buyuruldu ama:
(Cuma günü günah işlemeden selametle geçerse, öteki günler de selametle geçer.) [İmam-ı Gazali]

(Sevaplar içinde Cuma günü ve gecesinde yapılandan daha kıymetlisi, günahlar içinde de Cuma günü ve gecesinde işlenilenden kötüsü yoktur.) [Ramüz]

(Cumadan faziletli bayram yoktur ve o günkü iki rekat namaz, Cuma günü dışındaki bin rekattan efdaldır.) [Deylemi]

(Cuma, fakirlerin haccıdır ve müminlerin bayramıdır ve gök ehlinin bayramıdır ve Cennette de bayram günüdür. Günlerin en iyisi, en şereflisi Cumadır.) [Ey Oğul İlmihali]

(Cuma günü iyiliklerin hazinesidir ve hoş şeylerin menbaıdır.) [Ey Oğul İlmihali]

(Cuma günü geldiği için sevinen bir mümine, kıyamete kadar her gün, pek sevap verilir fakat, adedini Allahü teâlâ bilir.) [Ey Oğul İlmihali]

(Cuma günü ya da gecesi Duhan suresini okuyana Cennette bir köşk ihsan edilir.) [Taberani]

(Cuma gecesi Kehf suresi okuyan, Kıyamette, yerden göğe değin bir nurla aydınlanır. İki Cuma aralarında işlediği günahlar da affolur.) [Tergib]

(Cuma gecesi iki rekat namaz kılıp, her rekatta bir Fatiha, bir Âyet-el Kürsi, 15 İhlas okuyup selamlama verdikten sonra bana bin salevat okuyan, beni rüyada görür.) [Şir’a]

(Cuma günü sabahleyin namazından önce, üç defa Estagfirullah elazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh okuyanın, kendinin ve anasının ve babasının bütün günahları affetme olur.) [Tergib-üs-salat] (Kul haklarını ve kazaya kalan farzları ödemek ve haramlardan sözünden dönmek şarttır.)

(Allahü teâlâ, bugünden itibaren kıyamete değin size Cumayı farz kıldı. Adil ya da zalim bir imam, başkan zamanında küçümseyerek ya da inkâr ederek Cumayı terk edenin iki yakası bir araya gelmesin! Böyle bir kimse tevbe etmezse, onun namazı, zekatı, haccı, orucu ve hiçbir ibadeti kabul olmaz.) [İbni Mace]

(Cuma namazı kılmak; esir, bayan, çocuk, hasta hariç, her müslümana farzdır.) Ebu Davud, Hakim

(Bir Müslüman, Cuma günü gusül abdesti alıp, Cuma namazına giderse, bir haftalık günahları affetme olur ve her adımı için sevap verilir.) Riyadun-nasıhin

Sıradaki Haber :  16 Nisan En Güzel Cuma Mesajları |2020 Anlamlı Kısa Resimli WhatsApp Cuma Sms'leri| Resimli Cuma Sözleri Mesajları

(Özürsüz üç Cumayı kılmayanın kalbi mühürlenir, yani iyilik yapamaz olur.) Hakim

(Cuma namazı kılmayanın kalbi mühürlenir, dikkatsiz olur.) Müslim

(Cuma namazı yolunda ayakları tozlanana Cehennem ateşi haramdır.) Tirmizi

(Cuma namazından sonra, yedi kere ihlas ve muavvizeteyn okuyanı, Allahü teâlâ, bir hafta, kazadan, beladan, fena işlerden korur.) İbni Sünni İhlas, Kul hüvallahü ehaddır. Muavvizeteyn, kul euzülerdir.

Cuma Namazını kılıp dua ettikten sonra, Fatiha, Kâfirun, İhlâs, Felak ve Nas surelerini yedişer kere okuyan, bir hafta, kaza, bela ve sıkıntılardan kurtulur. (S. Ebediyye)

Allahü teâlâ, Cuma gününü Müslümanlara kasıtlı olarak kılmıştır. Cuma suresi sonundaki âyet-i kerimede mealen; (Ey iman etmekle şereflenen kullarım! Cuma günü, öğle ezanı okunduğu zaman, hutbe kulak vermek ve Cuma namazı kılmak için camiye koşunuz. Alışverişi bırakınız! Cuma namazı ve hutbe, size, diğer işlerinizden daha faydalıdır. Cuma namazını kıldıktan daha sonra, camiden çıkar, dünya işlerinizi gerçekleştirmek için dağılabilirsiniz. Allahü teâlâdan rızk bekleyerek çalışırsınız. Allahü teâlâyı fazla hatırlayınız ama, kurtulabilesiniz!) buyuruldu. Namazdan daha sonra, isteyen işine gider çalışır. İsteyen camide kalıp, namaz, Kur’lahza-ı kerim, dua ile meşgul olur. (Riyadun-nasıhin)

Cuma günleri duanın kabul olacağı bir an vardır. Bu lahza, hutbe ile Cuma namazı içindedir diyenler çoktur. Hutbe dinlerken, dua kalbden olur. Ses hariç tutmak caiz değildir. Bu lahza her şehir için başkadır. Cuma günü, gecesinden daha kıymetlidir. Gecesinde veya gündüzünde (Kehf suresini) okumak fazla sevaptır. (Tefsir-i Mazheri)

Bir hadis-i şerifte, (Cuma günlerinde bir an vardır fakat, müminin o anda ettiği dua red olmaz) buyuruldu. Bazıları, bu lahza, ikindi ile akşam ezanları arasındadır, dedi. (Riyadun-nasıhin)

Cuma günü, ruhlar toplanır ve birbirleriyle tanışırlar. Kabirler ziyaret edilir. Cehennem, Cuma günü çok sıcak olmaz. Âdem aleyhisselam Cuma günü yaratıldı. Cuma günü, Cennetten çıkarıldı. Cennettekiler, Allahü teâlâyı Cuma günleri göreceklerdir. Cuma günü kabir azapları durdurulur. Bazı âlimlere kadar, müminin azabı bundan böyle başlamaz. Kâfirin Cuma günü ve Ramazan ayı hariç, kıyamete kadar azabı devam eder. Cuma günü ölen müminler, hiç kabir azabı görmez. (S. Ebediye)

Cuma günü denince, gecesi de anlaşılır. Ramazan ayı denince de, geceleriyle birlikte bir ay anlaşılması mümkün.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu oysa:
(Cumartesi günleri Yahudilere, pazar günleri nasaraya verildiği gibi, Cuma günü, Müslümanlara verildi. Bugün, Müslümanlara hayır, bolluk, iyilik vardır.) Riyadun-nasıhin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu