Gündem

550 kilometre yakalanmadan gelen sürücü Cide’den geri çevrildi

Çin’den bütün dünyaya yayılan ve ülkemizde de görülen korona virüs tedbirleri kapsamında gezi izin belgesi olmadan 30 büyükşehir ile Zonguldak iline giriş çıkışlar yasaklanmıştı. İzin gezi belgesi almadan özel aracıyla İstanbul’dan yola meydana çıkan S.S, hiçbir denetim noktasına yakalanmadan 550 kilometre yol kat ederek Kastamonu’nun Cide ilçesine kadar geldi.

Cide ilçe girişinde Cide İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan denetimlerde S.S’nin kullandığı araç durdurularak evrakları kontrol edildi. Yapılan denetimde müsade yolculuk belgesi olmadığı saptama edilen S.S’ye jandarma ekiplerince 3 bin 150 TL yönetimle ilgili para cezası uygulandı. S.S, firari seyahat yaptığı için jandarma ekiplerinin nezaretinde Bartın iline dek refakat edilerek Bartın İl Jandarma Komutanlığı ekiplerine teslim edildi. S.S’nin İstanbul’a geri gönderileceği öğrenildi. S.S’nin İstanbul’dan geldiği için Cide’de 15 jurnal karantina sürecinde olan eşini edinmek için Cide’ye geldiği öğrenildi.

Cide Kaymakamı Ali Açıkgöz’ün korona virüs tedbirleri dahilinde “sıfır tolerans” açıklamasının arkasında Cide’de ilçe antre ve çıkışlarında 24 saat jandarma ve emniyet ekipleri yol denetleme uygulaması yapıyor. Kontrollerin bundan daha sonra da artarak devam edeceği belirtildi.

Mehmet Salman
 

Sıradaki Haber :  Serinlemek için 220 volt elektriğin içinde yüzdüler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu