Gündem

7 Yaşındaki Mustafa kampanyaya destek verdi, hayalindeki ok ve yaya kavuştu

7 Yaşındaki Mustafa Said Yazıcı, ok ve yay almak için biriktirdiği 200 TL’yi “Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyası”na bağışlamasının ardından Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız, 7 yaşındaki Mustafa’ya ok ve yay armağan etti.

Bu jest karşısında fazla mutlu olan 7 Yaşındaki Mustafa Said Yazıcı, “Kumbaramda 200 lira biriktirmiştim, daha sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan bu kampanyayı başlatınca ben de bu kampanyaya paramı tahsis etmek istedim. Sonradan Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız ağabey beni görmüş, bana ok ve yay göndermiş, ona fazla teşekkür ediyorum” dedi.

Baba Eyüp Printer, “Oğlum Mustafa Said Yazıcı, kumbarasında 20 lira biriktirmişti. Biriktirme sebebi de okçuluğa çok merak ettiği için merakı olduğu için ok ve yay takımı almaktı. Cumhurbaşkanımızın biz bize yeteriz kampanyasını televizyonda duyunca babacığım ben bu paramı oraya atamak istiyorum, gereklilik sahiplerinde kullanılsın diye öneride bulundu, bende kabul ettim. Neticede paramız ulaştı ve akabinde Haydar Ali Yıldız Bey’in haberi olduktan daha sonra büyük bir jest yaparak, oğluma ok ve yay takımı göndermişler. Fazla teşekkür ediyorum” diye konuştu.
7 yaşındaki Mustafa ok ve yayını ise elinden bir an bile bırakmıyor.

Ferhat Tutak
 

Sıradaki Haber :  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı’nı kabul etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu