Dünya

ABD’de karantina karşıtı protestolar ülke geneline yayılıyor

ABD’nin Michigan eyaletinde yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını sebebiyle alınan önlemlerin kaldırılması için başlatılan protesto gösterileri ülke geneline yayılıyor. ABD Başkanı Donald Trump, Halkçı valilerin yönetiminde olan bir takım eyaletlerde Covid-19 önlemlerinin kaldırılması için yapılan protestolara Twitter üzerinden takviye verince protestolar Demokratların yönettiği eyaletlere sıçradı. Michigan eyaletinde başlayan gösterilere Trump’ın yardım vermesinin arkasında göstericiler Michigan, Oklahoma, Ohio, Kuzey Carolina, Florida, Idaho, Minnesota, Utah, Kalifornia, Virginia, New Hampshire, New Jersey ve Kentucky’de sokaklara döküldü. Ohio ve Utah eyaletlerinde Cumhuriyetçi valilerinin aldığı korona virüs önlemleri de protesto edildi.

New Jersey eyaletinin başkenti Trenton’da, Kalifornia eyaletinin San Diego ve Los Angeles kentlerinde araçlarıyla konvoy yaratıcı göstericiler, karantina uygulamasına aleyhinde olduklarını belirterek, hesaplı sıkıntının insanları korona virüsten daha artı öldürdüğünü savundu. Göstericiler, “Eyaletleri baştan açın” ve “Karantinayı bitirin, çalışmamıza izin verin” yazılmış pankartlarla alınan kararları protesto etti.

ABD Başkanı Donald Trump, Halkçı valilerin yönetiminde olan bazı eyaletlerde Covid-19 önlemlerinin kaldırılması için yapılan protestolara Twitter üzerinden “Minnesota’ya hür”, “Michigan’a hür” ifadelerini kullanarak takviye vermişti.

Hasan Çelik

Sıradaki Haber :  Rusya'da bir günde en yüksek ölü sayısı kayda geçti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu