Gündem

Altun: “Türkiye, korona virüs krizini örnek bir şekilde idare ediyor”

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından Türkiye’nin yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadelesine ilişkin İngilizce paylaşımda bulundu. Bu süreçte Erdoğan’ın sergilediği liderliğe dikkati çeken Altun, şunları kaydetti:
“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk günden beri sergilediği istikrarlı önderlik baştan sona Türkiye korona virüs krizini misal bir şekilde idare ediyor. Daha önce sözde görünmeyen bu korkutma sebebiyle dünya büyük bir zorlama altındayken Türkiye senelerdir sağlık sistemine yaptığı yatırımların karşılığını alıyor. Hükümetimiz, sağlık sistemini harekete geçirerek, sıhhat çalışanlarına yardım olarak, çok sayıda deneme gerçekleştirerek, çare ve aşı konusunda birçok Ar-Ge çalışması yürüterek ve korona virüs tedavisinin tamamını bedava bir ülkü getirerek vatandaşlarını korumaya devam ediyor.”

Altun, Erdoğan’ın bununla birlikte ‘ekonomiye takviye olması amacıyla 100 milyar liralık bir paket hazırlandığını’ açıkladığını hatırlatarak, Define ve Maliye Bakanlığının bir yanlamasına parasal piyasalarda istikrarı sağlarken diğer yandan ufak ve orta ölçekli işletmelere desteklemek için zorunlu bütün önlemleri aldığını aktardı.

Türkiye’nin diplomatik bir atılımla dünyada destek isteyen bütün ülkelere takviye olma noktasında da her türlü girişimde bulunduğunu bildiren Altun, “Yaptığımız insani yardımlarla dünyaya öncülük ediyoruz ve korona virüs sürecinde de bu konumumuzu korumaya sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Türkiye bu krizden iyi bir şekilde çıkacak”

Altun, sosyal mesafenin bütünüyle uygulanabilmesi için hafta sonu için getirilen sokağa çıkma yasakları da dahil olmak üzere birçok tedbiri uygulamaya geçirdiklerini anımsatarak, Türkiye’de hastalığa yakalanan insan sayısında, yoğun bakım ünitesindeki hasta sayısında ve ölüm sayısında azalma gözlemlendiğine dikkati çekti.
Tedbiri elden bırakıp vaka sayısında ani bir yükselme meydana gelmesine müsade vermeyeceklerinin altını çizen Altun, şunları kaydetti:

“Bu zorlu zamanda, Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi bir lidere sahip olduğumuz için doğrusu fazla şanslıyız. Hükümetimizin bu krizi bu kadar sağlam ve başarılı bir şekilde yönetiyor olmasının ardında Cumhurbaşkanımızın istikrarlı liderliği yatıyor. Halkımız da Cumhurbaşkanımızın verdiği mesajlar baştan sona hükümetimizin talimatlarına uymaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliği doğruca Türkiye bu krizden diğer ülkelere kıyasla çok daha iyi bir şekilde çıkacaktır. Halkımızın cömertliği ve sağduyusu baştan sona bu zorluğun üstesinden gelmekle kalmayacak, aynı zamanda küresel millet sağlığı uygulamaları konusunda da dünyaya öncülük etmeye devam edeceğiz.”

Sıradaki Haber :  Vatandaşlar sahillere akın etti!

Derya Yetim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu