Biyografi

Barış Murat Yağcı

Barış Murat Yağcı Biyografisi

16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 yarışmasına katıldı.

Barıştırma Murat Yağcı, 21 Ocak 1991 tarihinde İzmir, Çeşme, Alaçatı’da doğmuştur. Anne ve babası o demin çok ufak yaşlarda iken boşandı. Babasından ayrıldıktan sonradan ikinci kez evlenen annesinin ikinci eşi Erhan Ernak, Galatasaray ve Ulusal Takım Basketbol Antrenörlüğü yapan üvey babasının da yönlendirmesiyle birlikte çoğu spor dalıyla ilgilendi. İzmir Özel Türk Kolejinde ve İstanbul Şehremini Lisesinde okudu. Üniversite lisans eğitimini İstanbul’da Bahçeşehir Üniversitesi Milletlerarası İlişkiler bölümünde tamamladı. daha sonra ise Anadolu Üniversitesi‘nde Spor Yönetimi bölümünde eğitimine devam etmiştir. Oyuncu Birce Akalay kuzenidir.

İzmir’de basketbola başlayan Barıştırma Murat Yağcı, 2003-2004’te Efes Pilsen’e geçtikten sonradan forvet olarak oynamaya başladı. Ardından Pertevniyal takımında oynadı.

1.91 Cm boyunda ve 87 kilo olan Barış Murat Yağcı, Sekiz sene tekrar tekrar profesyonel basketbol oynadıktan daha sonra Anadolu Efes Basketbol Kulübü’nde basketbolcu olarak oynadığı yıllarda yaşamış olduğu sakatlık yüzünden basketbola veda etmek zorunda kaldı. Bu sırada uzun boyu ve düzgün fiziğinin avantajını kullanarak modellik yapmaya başlamıştır.

Uzlaşma Murat Yağcı, 2011 yılında Best Model Of Turkey yarışmasına katıldı ve Bu yarışmada birinci seçilerek yapımcıların dikkatini üstüne çekmeyi başardı. Milano, Brezilya, İsviçre, İtalya, Sırbistan, Hırvatistan, Almanya, Fransa’da modellik yaptı.

Bahar Kerimoğlu, Serkan Atar ve Ahmet Kaynak‘tan özel oyunculuk dersleri aldı.

Barıştırma Murat Yağcı, başlangıçta Kocamın Ailesi’yle oyunculuk kariyerine adım attı. Gerisinde Kiralık Aşk dizisinde Eymen karakterini canlandıran Uzlaştırma Murat Yağcı, aranan oyuncu olarak ardından Şevkat Yerimdar dizisinin kadrosunda da yer aldı ve Bora karakterini canlandırarak oyunculuk kariyerinde de başarıya imza attı.

2018 yılında Sosyetik gelin filminde Gizem Karaca ile birlikte başrolde oynadı.

Sıradaki Haber :  Bob Ross

Askerlik görevini bedelli olarak yapan Barıştırma Murat Yağcı, atletizm, voleybol, yüzme ve masa tenisi gibi çoğu spor dalı ile ilgilenmektedir.

Barıştırma Murat Yağcı, 16 Şubat 2020 tarihinde Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlayan Survivor 2020 yarışmasına katıldı.

Ünlüler grubunda yarışacak olan Barış Murat Yağcı’nın takımında Aycan Yanaç, Mert Öcal, Şaziye İvegin Üner, Uğur Pektaş, Sercan Yıldırım, Derya Can Göçen, Parviz Abdullayev, Elif Yıldırım Gören, Tuğba Melis Türk, Ersin Korkut olurken, Gönüllüler takımında ise Yasin Obuz, Cemal Can Canseven, Ceyhun Uzun, Evrim Keklik, Fatma Günaydın, Makbule Karabudak, Meryem Kasap, Nisa Bölükbaşı, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Tayfun Erdoğan, Burak Yurdugör yarışacak.

Filmleri ve Dizileri :
2018 – Sosyetik gelin (Demir) (Tv Filmi)
2017 – 2018 – Şevkat Yerimdar (Bora) (Tv Dizisi)
2016 – Kiralık Aşk (Eymen) (Tv Dizisi)
2015 – Figüran (Sinema Filmi)
2014 – Kocamın Ailesi (Akın Ertekin) (Tv Dizisi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu