Gündem

Başkan Dr. Şadi Yazıcı, piyano çalarak miniklerin 23 Nisan’ını kutladı

Çocukların sevgi doymuş dünyasında, düşleri gibi hoş bir bayram için kolları sıvayan Tuzla Belediyesi sürprizlerle bayramda çocukların sevincine ve coşkusuna müşterek oldu.

23 Nisan konvoyu çocukların coşkusuna ortak oldu

Çocuklar için seçilip bayraklarla, balonlarla ve çiçeklerle rengarenk süslenen 23 Nisan otobüsü ve hizmet araçlarından oluşan konvoy Tuzla’da bulunan 17 mahalleyi gezerek balkonlarında bayraklarla bekleyen çocukların şarkısına müşterek oldu. 23 Nisan Çocuk Bayramını evde kutlayan çocuklar için, bayram etkinliklerini ve neşesini balkonlara, pencerelere ve evlere taşıyan Tuzla Belediyesi, animatörler, şarkılar ve eğlencelerle cadde cadde Tuzla’yı dolaştı. Hevesli alkışlar, bayraklar ve şarkılarla kutlamaya balkonlarından katılan her yaştan Tuzlalılar bayram coşkusuna evlerinden karşılıklı oldular.

Çocuklarla sosyal medya buluşması

Bayram sevincini evlerini bayraklar ve rengarenk resimlerle süsleyerek evlerinde yaşayan çocuklarla video konferans ile bir araya gelen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, çocukların bayram mutluluğuna müşterek oldu.

Çocukların “ Şadi Amcaları “ için hazırladığı şarkılar, şiirler, resimler ve renkli sorularla tebessümlerle süren güzel tavır, Başkan Dr. Şadi Printer’nın bayram kutlaması ve bu günleri telafi edeceğiz cümleleriyle tamamlandı.

Çocukların yüreği dünyayı güzelleştirecek. Biz çocuklar için çalıştıkça yorulmuyoruz diyen Dr. Şadi Printer, “ Çocuklarla yılın her döneminde beraberiz ama bu defa 23 Nisan şarkısıyla bayram coşkularına ve sevinçlerine de ortak elde etmek istedim. Dünyanın tek çocuk bayramına sahip olma gururunu yaşadığımız bu güzel günde ayrıca yüzüncü yılında Türkiye Büyük Halk Müziği Meclisine sahip olma onurunu bizlere yaşatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu hoş ülkeyi geleceğin teminatı çocuklara ve gençlere emanet etti.

Bizlerde Gençlik eşittir gelecek diyerek çocuklarımız için çok çalışıyoruz. 23 Nisan konvoyumuz her yaştan Tuzlalılara bayram heyecanını yaşattı. Çocuklarımız ile video konferans ile bir araya gelerek çocukların dilinden şiirlerle bayram coşkusunu paylaştık.

Sıradaki Haber :  Covid-19 muhabbetten besleniyor

Bu hoş günde çocuklarımızın bayramını kutluyorum. Çocukların olduğu her yer güzelleşiyor. Bugün her ev bir bayram meydanı coşkusuyla süslendi. Bizler de çocuklarımıza sürprizler yapmaya devam edeceğiz. Tüm dünya çocuklarını fazla seviyoruz. 23 Nisan Çocuk Bayramı kutlu olsun” sözleriyle miniklere özel bayram mesajı gönderdi.

Akşam gerçekleştirilen ve vatandaşların bayraklarla katıldığı İstiklal Marşı etkinliği ile sokakların İstiklal Marşı ile çınladığı Tuzla’da vatandaşların bayram coşkusuna karşılıklı olan Tuzla Belediyesi 23 Nisan etkinliklerini gün baştan başa sürdürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu