Biyografi

Ben Miles

Ben Miles Biyografisi

Coupling adlı İngiliz komedi dizisinde canlandırdığı Patrick Maitland karakteri ile tanınan İngiliz sinema ve dizi oyuncusu. V for Vendetta, Ninja Assassin rol aldığı kayda değer yapımlar aralarında sayılabilir.
Ben Miles, 1967 yılında, Wimbledon, Londra, İngiltere’de dünyaya geldi. Tuphon Hall lisesinde eğitim görebilen Miles, ilk tiyatro çalışmalarını bu okulda okuduğu sırada yürüttü. Orlando Bloom, Daniel Craig gibi meşhur isimlerin mezunları arasında yer aldığı Guildhall Müzik ve Drama Okulu’nda eğitim aldı.

Ben Miles’a şöhret kapılarını açan üretim, senaryosu meşhur İngiliz komedyen Steven Moffat tarafından yazılan Coupling oldu. 20002004 yılları aralarında, dört sezon boyunca, İngiliz BBC kanalında yayınlanana dizide. Ben Miles, Patrick Maitland adlı karakteri canlandırdı.

20022003ng’in çekimleri devam ederken bir yandan da popüler T.V. serisi The Forstyle Saga]’da Montauge Dartie karakterini canlandıran Miles, 2004 yılında, BBC Radio’da yayınlanan ve sinema uyarlaması da yer alan Evelyn Waugh’un romanı Bridehead Revisited’i seslendirdi.

2006 yılında, Alan Moore’un aynı adı içeren grafik romanından uyarlanan sinema eseri V for Vendetta’da Dascombe rolünde karşımıza çıkan Miles, bundan bir yıl sonra After Thomas adlı T.V. dramasında rol aldı.

V for Vendetta’nın gerisinde sinema yapımlarında rol almayan Miles, Lark Rise to Candleford, Sex, the City and Me, The Norman Conquest gibi çeşitli dizi ve tiyatro oyunlarında sevenlerinin karşısına çıktı.

Sinema dışarıya müzik ile de uğraşan ve bas gitar, elektro gitar, davul gibi farklı alanlara yönlendirilmiş müzik aletlerini iyi derecede çalabilen Ben Miles, sinema yıldızı Emily Raymond ile evlidir.

Sıradaki Haber :  Behzat Uygur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu