Biyografi

Berksan Özer

Berksan Özer Biyografisi

Berksan Özer, 30 Mayıs 1979 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Profesyonel anlamda ilk sahne deneyimini 17 yaşında gerçekleştiren Berksan’ın babasının Ankara’da büyük bir gazinosu ve bir gece kulübü varmış. 18 yaşından itibaren ayrıca sahneye çıkmaya ayrıca de Kabare Bar adlı gece kulübünü işletmeye başlamış. Ankara Üniversitesi Amerikan Turizmi Ve Otelciliği bölümünden mezun oldu. Babasını 1995 yılında kaybeden Berksan’ın annesi Gata’dan emekli hemşiredir ve Turaç Berkay Özer adında bir kardeşi vardır, aynı zamanda aranlörlüğünü yapmaktadır.
Müziğe ilkokul üçüncü sınıfta başladı. Babasın müziğe olan ilgini ko evinin açtığı bir sınavla Türk sanat müziği çocuk korosuna girdi. Özgen Gürbüz yönetiminde beş yıl çocuk korosunda çalışmalarını sürdürdü. sonradan Tuncay Yalın’dan şöhret dersleri almaya devam etti. Solo olarak birincil sahne deneyimini Ankara’da Cabare adlı gece clup da yaşadı. Birkaç sene sonra yine benzer clup da arzu üstüne sahneye çıktı.

Solo olarak çıktığı o kulüpte onu dinleyenler aralarında, onu bu gerçek dışı için cesaretlendirecek ve teşfik edecek olan Fatoş Çinkitaş’la tanıştı. Macera böyle başladı… Bundan takriben iki hafta sonra prodüktörü olacak Metin İlhan’la tanıştı. Ve İstanbul’a dürüst yola çıkarak istanbul’a yerleşti. Albümde yer alan şarkıları hazırladığı vakit içerisinde yaklaşık iki yıl her tarafında büyük bir clup da vokal olarak çalıştı.

2003 yılında birincil albümü “Çilek”i çıkarttı. Albümde14 şarkı yer alıyor. Bu şarkıların 13’ü onun imzasını taşıyor.

Berksan Özer, 2007 yılında yapımcılığını ve yönetmenliğini Faruk Aksoy’un yaptığı “Çılgın Dersane Kampta” adlı sinema filminde Alp Kırşan, Ceyda Ateş, Okan Karacan, Paşhan Yılmazel, Sembol Tertemiz, Sevil Uyar, Ozan Aydemir, Mustafa Topaloğlu, Cüneyt Arkın, Sibel Tüzün ile birlikte rol aldı.

Sıradaki Haber :  Bülent Düzgit

Berksan Özer, 2012 yılında tv8’de yayınlanan ve çekimleri Kenya‘da yapılan Trophy Türk adlı müsabaka programında yer almıştır. Hale Caneroğlu ile birlikte Billur Kalkavan, Burcu Çetinkaya, Ceyda Ersoy, Esra Ersoy, Zaza Enden, Leyla Bilginel, Şener Üşümezsoy, Ertem Şener, Serkan Tanırgan, Tuğba Özay ve Önder Bekensir ve Helin Avşar da yarışan ekip içindeydi.

Albümleri :
Stüdyo Albümü:
2003 – Çilek
2005 – Kalbime Dönüyorum
2007 – Bay Bay
2009 – Güçsüzlük
2011 – Su

Maxi Single:
2006 – Öpüşelim mi?
2013 – Oh Oh
2014 – Berksan Ft Hande Yener – Haberi Var Mı?
2015 – Onlar Bilmez

Remiks Albüm :
2010 – Beni Seviyor

Filmleri ve Dizileri :
2007 – Çılgın Dershane Kampta
2008 – Üç Tatlı Cadı
2008 – Mal Varlığı Avcısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu