Biyografi

Berna Öztürk

Berna Öztürk Biyografisi

2016 İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı.

Berna Öztürk, 28 Mart 1984 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Bilge Öztürk (d.1978) ve Belda Öztürk (d.1979) adlarında iki ablası vardır. Liseyi Özel Ayazağa Işık lisesinde bitirdikten sonradan İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu.

Televizyon, sinema ve tiyatro çalışmalaendini ifade edeceği yolu müzik olarak belirlemiş ve 1999 yılında başladığı DJ’lik hayatına 2001‘den itibaren profesyonel olarak devam etmiştir. Berna Öztürk, Almanya, Hollanda, İngiltere, Filipinler, Darı, Tayland, İsviçre ilk önce olmak üzere dünyanın birçok uygun sayısız performanslar gerçekleştiren, Türkiye’nin en ünlü DJ’lerindendir.

Berna Öztürk, dönem magazin basınında Tarkan’ın baldızı olarak anıldı. 16 yaşından itibk yaptı. Hobileri arasında davul araklamak ve resim yapmak da yer alan Berna Öztürk, su sporlarına da fazlasıyla meraklı.

Başarılı DJ Berna Öztürk, su sporlarına da fazlasıyla meraklı. İyi bir kite board eğitmeni de olan DJ Berna ablası Bilge ile birlikte Salih Alexander Çakır ve Seda Çelenk’in sahibi olduğu kite board akademi de hem yarışmalara hazırlanıyor keza de bu zevkli sporu öğrenmek isteyenlere eğitmenlik yapıyor.

2001 yılından bu yana İstanbul öncelikle olmak üzere Türkiye’nin bir fazla şehrinde ve yurt haricen birçok organizasyonda performans bildiren Berna Öztürk izleyenlerin ve dinleyenlerin büyük beğenisini topladı.

2008 yazında çıkarmış olduğu ve Türkiye‘nin ilk bayan dj albümü olma özelliğini içeren “Dancing In The Sun” isimli albümüyle büyük bir çıkış yakaladı.

2004 yılında ‘Balans ve Manevra’ adlı sinema filminde oynayan Öztürk, aldığı drama eğitiminin arkasında 2003 yılında basında çok ses getiren Almula Merter’in yönetmenliğinde ‘Vajina Monologları’ oyununda rol aldı.

2013 yılında Sony Music etiketiyle yayımlanan single’ında 70’li yıllarda Seyyal Taner’in yorumuyla ünlenen, Türkçe sözleri Işık Halkası Aker tarafından yazılı, müziği ise ünlü besteci Enrico Macias imzası taşıyan “Son Verdim Kalbimin İşine” şarkısını yepyeni düzenlemeleriyle seslendirdi.

Sıradaki Haber :  Beyruni

2016 yılında 1 Ocak akşamı TV 8 ekranlarında başlayacak olan İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı. Yine Öykü Serter‘in sunuculuğunu yapacağı yarışmada jüri koltuğunda ise İvana Sert, Hakan Akkaya, Neslihan Yargıcı ve Uğurkan Erez olacak. Yarışmacılar ise Aslızen, Berna Öztürk, Elif Ece Uzun, Esra Balamir, Esra Sönmezer, Gizem Özdilli, Hatice Çarpar, İnci Pars, Neslihan Önder, Nil Karataş, Pelin Suade, Sevil Uyar, Arma Tertemiz, Tuğçe Özbudak, Yasemin Öztürk, Yeşim Erçetin olacaktır.

21 Ocak 2017 tarihinde Dominik’de Acun Ilıcalı’nın sunumu ile Tv8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Survivor 2017 yarışmasına katıldı.

Survivor 2017 yarışmasında ünlüler takımında İlhan Mansız, Furkan Kızılay, Serhat Akın, Seda Demir, Berna Öztürk, Tarık Mengüç, Çılgın Sedat, Sema Apak, Pınar Saka, Adem Kılıçcı, Şahika Ercümen, Sabriye Şengül, Fatih Hürkan olacak.

Survivor 2017 yarışmasında gönüllüler takımında Eser West, Ogeday Girişken, Volkan Çetinkaya, Gökhan Gözükan, Tuğçe Melis Demir, Fulya Şahin, Denisa, Elif Şadoğlu, Burçak Tuncer, Berna Keklikler, Erdi Ünver, Anıl Karakurt, Sadin Bakır, Yiğit İzik olacak.

Berna Öztürk 21 Şubat 2017 tarihinde yapılan eleme konseyinde elendi. 22 Haziran 2017 tarihinde Kıbrıs’ta yapılan final gecesinde en fazla oyu bölge Ogeday Girişken birinci oldu.

Albümleri :
2008 – Dancing In The Sun
2013 – Son Verdim Kalbimin İşine (single)

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2003 – Vajina Monologları – Yönetmen: Almula Merter

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2004 – Saçsaça Başbaşa (Feryal) (TV Dizisi)
2004 – Görünmez Adam (Ayşe) (TV Dizisi)
2004 – Balans ve Manevra (Barmeid) (Sinema Filmi)
2004 – Kuzenlerim 3. Sezon (Sibel ) (TV Dizisi)
2000 – Karlar Eriyince (Sinema Filmi)

Sanat Yönetmeni
2014 – Asayiş Berkkemal (Sanat Yönetmeni) (TV Dizisi)
2010 – Umut Yolcuları (Sanat Yönetmeni) (TV Dizisi)
2009 – Ayrılık (Sanat Yönetmeni) (TV Dizisi)

Sıradaki Haber :  Buray

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu