Biyografi

Blake Lively

Blake Lively Biyografisi

Dünyanın en fazla izlenilen gençlik dizilerinden birisi olan ve ülkemizde de gösterilen Gossip Girl’de canlandırdığı Serena van der Woodsen karakteri ile bilinen A.B.D.’li sinema oyuncusu. Accepted, The Private Lives of Pippa Lee ve Elvis and Anabelle ilk olarak edinmek üzere o kadar fazla sinema filminde de rol almıştır.
Blake Lively, 25 Ağustos 1987 tarihinde, Los Angeles, Kaliforniya, A.B.D.’de dünyaya geldi. Her ikisi de oyuncu olan Ernie ve Elanie Lively çiftinin beş çocuğunun en genci olan Lively, ailesinin öteki bütün üyeleri gibi oyunculuk mesleğinde karar kıldı.

Demin fazla küçük olduğu dönemlerde anne babasının çocuklarını bakıcıya adamak istememeleri nedeniyle onlarla beraber oyunculuk kurslarına giden Lively, bu sayede minik yaşlardan itibaren oyunculuğun püf noklarını öğrenmeye başladı.

İlkokula hemen şimdi 3 yaşındayken, abisi ile beraber gönderilen Lively, sürekli uyuması ve diğer çocuklarla benzer tempoyu yakalayamaması yüzünden birkaç hafta içerisinde okuldan atıldı. 6 yaşındayken her tarafta ilkokula başlayan genç oyuncu, liseden mezun olana dek toplam 13 defa mektep değiştirdi.

Burbank Lisesi’nden mezun olan Lively, Standford Üniversitesi’ne k; ama son anda bu kararından vazgeçerek oyuncu olmaya değin verdi. Halen üniversite okuma özlemini içinde barındıran genç oyuncu, Gossip Girl dizisinin sona ermesinin ardındaki bu durumu bitmiş düşüneceğini belirtti.

Oyunculuğa ilk olarak 1998 tarihli sinema filmi Sandman’deki minik rolüyle başladı; babasının filmin yönetmeni olması bu rolü almasındaki en kayda değer faktördü. Sandman’in ardından yedi yıl baştan başa hiçbir yapımda rol almayan Lively, 2005 yılında vizyona giren ve de Ann Brashares’in benzer adı taşıyan popüler romanından uyarlanan sinema filmi The Sisterhood of the Traveling Pants’da America Ferrera ve Amber Tamblyn ile beraber rol aldı.

Sıradaki Haber :  Bendevi Palandöken

2006 yılında komedi filmi Accepted’da Justin Long ile beraber başrolleri paylaşan Living, benzer sene vizyona giren nefret edilen şey filmi Simon Says’de de küçük bir rolle hayranlarının karşısına çıktı.

2007 yılında vizyona giren Elvis and Anabelle, genç oyuncunun birincil başrol deneyimi oldu. Filme adını veren iki karakterden blumia hastası Anabelle’i canlandıran Lively, rolü için kilo saptamak zorunda kaldı.

CW kanalında, 2007 Eylül’ünde gösterilmeye başlanan gençlik dizisi Gossip Girl, Blake Lively’ye milletlerarası şöhreti getirdi. Ülkemizde de gösterilen Gossip Girl, genç oyuncuyu Holywood’un en çok şampiyon isimlerinden birisi haline getirdi.

2009 yılında vizyona giren The Private Lives of Pippa Lee filminde Keanu Reeves ve Wiona Ryder ile beraber başrollerde yer alan Lively, 2010 yılında ise Chuck Hogan’ın Prince of Thieves (Hırsızlar Prensi) adlı romanından uyarlanan ve yönetmenliğini ünlü oyuncu Ben Affleck’in gerçekleştirdiği nefret filmi The Town’un kadrosunda yer aldı.

Gossip Girl dizisiyle beraber kendi özel hayatı da magazin gazetecileri göre dizideki karakterlere aynı bir şekilde araştırılan, didik didik edilen güzel oyuncu, 2007 yılından bu yana dizide beraber oynadığı genç oyuncu Penn Badgley ile beraber ilişki yaşadı. Sonrasında bir süre Leonardo DiCaprio ile beraber olan Lively. Di Caprio ile yollarını ayırdıktan daha sonra Kanadalı aktör Ryan Reynolds‘la beraber olan Lively, Eylül 2012’de meşhur aktörle evlendi.

2009 yılında, Maxim dergisi tarafından yapılan anket sonucunda Hot 100 listesinde 33. sırada gösterilen Lively, Gossip Girl dizisinin yayına girdiği 2007 yılından bu yana Cosmo Girl, Teen Vogue, Vanity Fair ve Rolling Stone gibi pek çok derginin kapağını süsledi.

Blake Lively, 9 Eylül 2012 tarihinde sinema oyuncusu Ryan Reynolds ile evlendi. James Reynolds (d. 16 Aralık 2014) adında bir kızı vardır.

Sıradaki Haber :  Behzat Uygur

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – All I See Is You (Gina)(Sinema Filmi)
2015 – Ölümsüz Aşk (Adaline) (Sinema Filmi)
2012 – Vahşiler (O) (Sinema Filmi)
2011 – Yeşil Fener (Carol Ferris) (Sinema Filmi)
2011 – Hick (Glenda) (Sinema Filmi)
2010 – Hırsızlar Şehri (Krista) (Sinema Filmi)
2009 – The Private Lives Of Pippa Lee (Genç Pippa) (Sinema Filmi)
2009 – 2009 Golden Globe Awards Red C… (Kendisi) (Tv Programı)
2008 – New York, I Love You (Kız arkadaş) (Sinema Filmi)
2008 – Gezgin Pantolon Kardeşliği 2 (Bridget) (Sinema Filmi)
2007 – 2012 – Gossip Girl (Serena van der Woodsen) (TV Dizisi)
2007 – Elvis And Anabelle ( Anabelle) (Sinema Filmi)
2006 – Simon’un Laneti (Jenny) (Sinema Filmi)
2006 – Hayali Üniversite (Monica) (Sinema Filmi)
2005 – Made in Hollywood (Kendisi) (Tv Programı) (2 Birim)
2005 – Yolcu Pantolon Kardeşliği (Bridget) (Sinema Filmi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu