Biyografi

Buket Saygı

Buket Saygı Biyografisi

1998 yılında Türkiye güzeli olarak seçildi.

Buket Saygı, 11 Mayıs 1977 tarihinde müteahhit Münir Hürmet ile ev kadını Aysel Saygı çiftinin kızları olarak Balıkesir‘de doğmuştur. Lise eğitimini Balıkesir’de tamamlayan Buket Saygı, üniversite eğitimi için 1995 yılında istanbul’a yerleşti. Çeşitli ajanslarda fotomodellik ve mankenlik yaptı.

1998 yılında Türkiye güzeli olarak seçildi. Buket Saygı’nın ablası Gamze Hürmet da 1995 yılında organize edilen Miss Turkey yarışmasında ikinci olmuştu. Buket Hürmet, 1998 yılında Türkiye güzeli seçilmesinin ardından Show TV’nin organize ettiği bir güzellik yarışmasında Palmolive Güzeli seçildi.

2001 yılında “Deva Bey” adlı dizide Kadir İnanır, Can Gürzap, Faruk Tınaz, Eşref Kolçak, Bülent Bilgiç ve Ayşe Hatun Önal, Özgül Kavruk, Aysu Baçeoğlu, Başak Sayan ve Ebru Hoş ile birlikte rol aldı.

2007 yılında Star TV‘de yayınlanan, Jüri üyeleri; Avrasya Sirki kurucusu Mal Varlığı Yalçın, Yönetmen Ezel Akay, Pakize Suda, Neco ve Levent Kırca ve sunuculuğunu Süheyl Uygur‘un üstlendiği yarışma programı “Ünlüler sirki”nde Furkan Kızılay (Havuç), sunucu Jess Molho, Cengiz Küçükayvaz, şarkıcı Tarık Mengüç, manken ve sunucu Buket Hürmet, oyuncu Arzu Yanardağ, manken Noella, dansçı Zümre, şarkıcı Seda Üren ve manken Tuğba Özay ile yarıştı. Furkan Kızılay’ın birinci olduğu yarışmada Jess Molho ikinci olmuştur.

Buket Hürmet, şarkıcı Çelik Erişçi ile 2002 yılında evlendi,a Soy (d.2004) adını verdiği bir oğlu dünyaya gelmiştir.

Buket Hürmet, Çelik’ten boşandıktan daha sonra Hollanda‘da yaşayan tekstilci Murat Kuyumcuoğlu ile 3 sene birlikte oldu.

Filmleri ve Dizileri :
2005 – Zaman Tüneli (TV Dizisi)
2001 – Deva Bey (TV Dizisi)

Sıradaki Haber :  Billur Kalkavan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu