Biyografi

Burçin Bildik

Burçin Bildik Biyografisi

2012 yılında “Sağ Salim” filminde oynadı.

Burçin Bildik, 30 Mayıs 1970 tarihinde istanbul, Bakırköy’de doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Halkoyunları bölümünden mezun olmuştur. Bakırköy Halkevi bünyesinde yer alan insanlar oyunları çocuk kadrosunda oyunculuğa başladı. Rahmetli şarkıcı Atınç dayısıdır.

Burçin Bildik, ilkokul sıralarında tiyatro kollarından Yurdaer Doğulu’dan 1978 yılından itibaren 2.5 sene gitar ve solfej dersleri aldı. sonra halk müziği danslarına yoğunlaşarak profesyonel olarak derneklerde oyuncu, eğitmen ve kurucu üyelik görevlerinde bulundu. Dağıtılmış yurtiçi ve yurtdışı şenlik ve yarışmalarda ülkesini başarıyla temsilcilik ederek ödüller aldı.

Gençlik döneminde şarkıcılık ve müzisyenlik yaptı. Hem anaokul, ilkokul ve liselerde eğitmen olarak çalıştı.

Üniversite eğitimi sırasında 1990 yılında iki gitarist (Ilgaz ve Murat) arkadaşıyla Grup Sevgi Yolcuları adıyla kurduğu grupta percussion çalarak profesyonel müzik hayatına başladı. sonradan grupla yollarını ayırarak 1997 yılından itibaren şarkı söylemeye başladı halen dağıtılmış orkestralarla Türkçe ve Rumca şarkılardan oluşan geniş repertuarı ile programlarına devam etmektedir.

Burçin Bildik, POPSAV ve BASAD üyesidir.

Burçin Bildik, 118 33 ir servisinin ve Vatan Bilgisayar reklamlarında oynayarak tanındı.

2012 yılında “Sağ Salim” adlı filmde Fulya Zenginer, Alper Saldırgan, Hüseyin Avni Danyal, Kenan Ece, Murat Akkoyunlu, Orçun Kaptan, Yakup Yavru ile birlikte oynadı.

16 Aralık 2016 tarihinde sinemalarda vizyona girecek olan “Sen Sağ Ben Selamet” adlı sinema filminde Burçin Bildik, Tuvana Türkay, Ufuk Özkan, Lale Başar, Ayçin İnci, Hakan Karahan, Hasan Küçükçetin, Murat Kocacık ve Müge Üzel ile beraber rol aldı.

Evlilikleri :
1.eşi: 14 Şubat 2009 tarihinde Zeynep Elçin ile evlendi. Eşisı geçirip vefat etti.
2.eşi: 2013 yılında Çiğdem Dikerler ile evlendi.

Sıradaki Haber :  Belfu Benian

Rol aldığı Reklamlar :
Vestel Kampanya
Yapı Kredi
118 33
Atlas Jet
Vatan Bilgisayar Kampanya

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Sen Sağ Ben Selamet (Selamet) (Sinema Filmi)
2013 – Sağ Salim 2 Sil Yeniden (Salim) (Sinema Filmi)
2012 – Sağ Salim (Salim) (Sinema Filmi)
2012 – Arkadaşım Max (Burhan) (Sinema Filmi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu