Biyografi

Burcu Kaya

Burcu Kaya Biyografisi

NTV haber spikeri

Burcu Kaya, 12 Haziran 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Celal Bayar Üniversitesi Vücut Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan mezun olmuştur. Profesyonel olarak voleybol ve atletizm sporlarıyla uğraştı. Keza, kendisi bir voleybol hakemidir.

Burcu Kaya, televizyonculuğa Balıkesir’de lokal bir televizyon kanalında esas haber spikerliği yaparak başladı. Spikerlik dersleri aldıktan sonradan Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nden başarıyla mezun oldu.

Burcu Kaya, yerel televizyonda beş yıl çalıştıktan daha sonra Haber 7 kanalında 1 yıl haber spikerliği yaptı ve mesleğinin dönüm noktası diye tanımladığı NTV haber merkezinde haber spikerliğine başladı.

NTV Haber Spikeri Burcu Kaya, çocukluk hayallerini gerçekleştirenlerden. “Çocukken şarkıcı edinmek isteyen mikrofonu alır eline, futbolcu olmak isteyen top oynar, bense bıcır bıcır konuşan, insanlara sürekli bir şeyler anlatmaya çalışan, topluluk gruplara hitap etmeye meraklı bir çocuktum. Sanırım beni bu mesleğe yönlendiren en büyük etken. Dünyaya yeniden gelsem tekrar bu mesleği seçerim. İşimi yapmaktan harika müsamaha alıyorum” diyor.

NTV Haber Spikeri Burcu Kaya, ayrıca Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde Diksiyon, Spikerlik ve Sunuculuk bölümünde eğitmen olarak görev almaktadır.

NTV’de haftaiçi her gün Güne Başlarken başlarken programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Sıradaki Haber :  Fulya Kalfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu