Biyografi

Doç.Dr.Afşin Emre Kayıpmaz

Afşin Emre Kayıpmaz Biyografisi

Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, Sağlık Durumu Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir. Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, Ankara Şehir Hastanesi Acele Tıp Kliniği Eğitim Görevlisidir.

Afşin Emre Kayıpmaz, 1977 yılında doğmuştur. 2001-2007 yılları aralarında Isparta, Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Arkasında 2007 yılında Almanya‘daki RWTH Aachen Üniversitesi‘nde eğitim gördü. Temmuz 2008 – Ağustos 2012 tarihleri aralarında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Ivedi Tıp Anabilim Dalında yüksek ihtisasını yaptı.

Afşin Emre Kayıpmaz, Kasım 2012 – Temmuz 2014 tarihleri aralarında 1 yıl 9 ay Sivas Numune Hastanesinde Ivedi Tıp Uzmanı olarak tayin yaptı.

Afşin Emre Kayıpmaz, Temmuz 2014 – Ağustos 2018 tarihleri aralarında Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’nin Ivedi Tıp Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak ödev yaptı.

Acil Tıp Uzmanları Derneği üyesi olan Afşin Emre Kayıpmaz, Acele Ultrasonografi ve Klinik Toksikoloji konusunda uzmandır.

28 Eylül 2018 tarihinde doçent oldu. Mayıs 2019 ayında Ankara Şehir Hastanesi Acil Tıp Kliniğine Eğitim Görevlisi olarak atandı.

Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, 10 Ocak 2020’de oluşturulan Sağlık Durumu Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin‘de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sıhhat Örgütü (DSÖ) böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koydu. daha sonra ise Afiyet Bakanlığı içten kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı. Sağlık Durumu Bakanlığı, yeni alıcı koronavirüs salgını (kovid-19) ile mücadelesini, Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda sürdürüyor.

Koronavirüs Bilim Kurulu’nda yer alan bir takım isimler şu şekilde:
Prof. Dr. Ateş Kara,
Prof. Dr. Tevfik Özlü,
Prof. Dr. Alpay Cefa,
Prof. Dr. Canan Ağalar,
Prof. Dr. Recep Öztürk
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan
Prof. Dr. İlyas Dökmetaş

Sıradaki Haber :  Bülent Seyran

Üye Olduğu kuruluşlar :
Ivedi Tıp Uzmanları Derneği üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu