Biyografi

Doç.Dr.Sema Turan

Sema Turan Biyografisi

Ankara Şehir Hastanesi yoğun bakım uzmanı olan Doç. Dr. Sema Turan, Sıhhat Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesidir.

Sema Turan, 1972 yılında doğmuştur. Tam adı Sema Kultufan Turan’dır. 1990 – 1996 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde okuyup 1996 yılında mezun oldu. 1997 – 2001 yılları aralarında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde “Seri Derlenme Uyuşturma Tekniğiyle Açık Yürek Cerrahisinde Remifentanil ve Fentanil’in Postoperatif Ağrı ve Derlenme Üstüne Etkileri” adlı tezini tamamlayarak uzmanlık eğitimini tamamladı.

Ankara’da Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniğinde Uzm. Dr. Olarak görev yaptı.

Doç. Dr. Sema Turan, 2018 yılından itibaren Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği (TDCY) Idare Heyeti Üyesidir.

Akciğer Nakli Anestezisti Ve Yoğun Bakım Uzmanı Doç. Dr. Sema Turan, 2012 yılında Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Yoğun Bakım İdari Ve Eğitim Sorumlusu olarak tayin yapmaya başladı. 2019 yılından itibaren Ankara Şehir Hastanesinde yoğun bakım uzmanı olarak çalışmaktadır.

Doç. Dr. Sema Turan’ın 14 adet makalesi Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanmıştır.

Doç. Dr. Sema Turan, 10 Ocak 2020’de oluşturulan Afiyet Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin‘de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Durumu Örgütü (DSÖ) böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koydu. sonradan ise Sağlık Durumu Bakanlığı içten kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı. Sıhhat Bakanlığı, yeni alıcı koronavirüs salgını (kovid-19) ile mücadelesini, Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda sürdürüyor.

Üyesi olduğu Kuruluşlar :
Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği (TDCY)

Sıradaki Haber :  Burcu Altın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu