Gündem

Dünyanın dört bir yanındaki çocuklar 23 Nisan’ın 100’üncü yılını birlikte kutladı

Dünyanın dört bir yanındaki binlerce çocuk, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızın yüzüncü yaşı için tek kalp oldu. Ulusumuzun kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Halk Meclisi’nin kurması ve bugünü tüm dünya çocuklarına armağan etmesinin üzerinden tam 100 yıl geçti. Çocuklar Ülkesi KidZania İstanbul’un girişimiyle başlatılan 23 Nisan projesine 22 ülkenin 29 şehrinden katılan çocuklar, mesajlarıyla 23 Nisan’ı coşkuyla kutladı. Çocuklar bu bayram paylaştıkları mesajlarla mesafeleri aşarak bayramı tekrar bir arada kutladı.

KidZania İstanbul CEO’su Ebru Timur, Meksika’dan Katar’a, İngiltere’den Mısır’a, Kore’den Brezilya’ya, Tayland’dan Türkiye’ye kadar KidZania’nın ufak vatandaşlarını, bedenen bir arada olamasa da bayram coşkusunu doyasıya kutladıklarını söyledi.

Timur; “Mesajlar aralarında dikkatimizi en çok çeken çocukların barışma ve sevgi batmış bir dünya istediklerini söylemesi oldu. Kasım ayında kamuoyuyla paylaştığımız ve Global KidZania Mesleki Eğilimler Araştırmasının en kayda değer bulgusu “Dünyanın her yerindeki çocuklar benzer. Yalnızca bildiklerinden ilham alıyorlar.” KidZania İstanbul’da çocuklar akranları ile takım olmayı ve mali okur yazarlığı öğreniyor, yardımseverliği ve paylaşmayı içselleştiriyor. Bu video ile çocukların dünyası, bize başka bir dünyanın mümkün olduğunu gösteriyor.” ifadesini kullandı.

Büyüdüklerinde olmak istedikleri meslekleri ve bu alanda oluşturacakları farkı anlatan çocukların videoları da KidZania İstanbul’un sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

Sıradaki Haber :  İki çocuk annesi kadın yardım bekliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu