Gündem

Enver Abi’nin hayrı için istemişti, sağlık ekipleri devreye girdi

Tokat’ta Köy Hizmetlerinden emekli olduktan daha sonra Gezirlik Mahallesi’nde tek katlı müstakil evinde yaşamaya başlayan 3 çocuk babası 94 yaşındaki Osman Sönmez, Türkiye gazetesi dağıtıcısından talebi ile gündeme geldi. Osman Sönmez’in, ‘Rahmetli Enver Ören’in hayrına bana 1 kolonya, 1 maske, 1 adet eldiven’ şeklinde penceresine astığı iddiasız talebi yerine getirilirken, yatağa bağımlı olan eşi 90 yaşındaki Ayşe Sönmez içinde harekete geçildi.

Tokat İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sıhhat Hizmetleri ekipleri tarafından Ayşe Sönmez’in ayağında oluşan yaralar pansuman edildi. Yapılan tedavinin arkasında yaşlı adam, sıhhat ekipleri kadar bilgilendirildi. Evde Afiyet Hizmetleri veren Dr. Nimet Alyörük, 1 yıldır Alzheimer tanısı olan yatağa bağımlı bir hasta olduğunu ifade ederek, “Uzun süredir yatmasından dolayı ayağındaki yaranın pansumanı yapıldı. Hasta yakınlarına neye uyarı etmeleri gerektiği konusunda bilgilendirdik. Bundan daha sonra da takibine devam edeceğiz” dedi.

Osman dedeye ziyaret

Türkiye Gazetesi Yayın Koordinatörü Yücel Koç, Osman Sönmez’i evinde ziyaret etti. Sosyal uzaklık kurallarına itina gösterilerek evin girişinde yapılan ziyarette Koç, Osman dedeye İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Ören’in selamlarını iletti. İhlas Holding Kurucusu rahmetli Dr. Enver Ören’e dua eden Sönmez, gördüğü yakın ilgi ve alakadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 18 yıldır posteri duvarında asılı

Semt temsilciği yaptığını belirten Osman Sönmez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğdan’ın 18 yıl önce astığı posterinin halen evinin duvarında durduğunu kaydetti. Eşinin tedavisinin yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Sönmez, “Hasta bakımı zahmetli oluyor. Rabbim o kadar takdir etmiş. Rabbimin verdiği takdire ben razı oluyorum. Bizim ne olacağımız belirli değil. Rabbim Türkiye’nin başından bu belayı def etsin” dedi. Haberlerinin basında yer almasından nedeniyle mutlu olduğunu belirten Sönmez, “Haberleri Artvinli hemşehrilerim izlemiş, hoşnut kalmışlar. Bir ihtiyacım değil şimdilik. Olursa İhlas Mağazası’nda Bekir Bey var, ona telefon ediyorum. Geliyor ilgileniyor, aralıksız kazanç halimi hatırımı sorar” diye konuştu.

Sıradaki Haber :  İstanbul'da dolu yağışında milyonluk lüks araçlar zarar gördü

İLGİLİ HABER

Enver Abinin hayrına yaptığı mütevazi talebi yerine getirildiEnver Abi’nin hayrına yaptığı gösterişsiz talebi yerine getirildi

Nurhan İçmez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu