Dünya

Fransa’da son 24 saatte korona virüsten 278 ölüm

Çin’de ortaya çıkarak dünya genelinde 3 milyon 600 binden fazla şahsa bulaşan ve 260 binden fazla bireyin vefatına neden olan yeni tip korona virüs Covid-19 salgını sebebiyle Avrupa’da can kaybı rakamı çoğalmaya devam ediyor. Caddeye çıkma yasağının 50. gününde Fransa Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan söylemede, son 24 saatte Covid-19 sebebiyle 278 bireyin yaşamını kaybettiği bildirildi. Ülke genelinde korona virüs sebebiyle ölü rakamının 25 bin 809’a eriştiği belirtildi.

Ülke genelinde toplam hadise rakamının yaşlı bakım konutlarındaki hadiseler dahil 208 bin 698’e yükseldiği aktarıldı. Yaşlı bakım konutlarındaki toplam hadise rakamı da 71 bin 548 olarak belirtildi. Ayrıca, 23 bin 983 bireyin sağlık kurumunda uyumakta olduğu ve 3 bin 147 bireyin ise yoğun bakımda olduğu ifade edildi. Yoğun bakımda uyuyan hasta rakamında yaşanan düşüşün devam ettiği bildirildi.

Salgında doruk noktaya 9 Nisan’da erişen Fransa’da virüsü yenerek iyileşenlerin rakamı ise 53 bin 972 olarak söylendi.

Öte yandan 5 gün sonra caddeye çıkma yasağının sona ereceği Fransa’da Başbakan Edouard Philippe’in salgınla gayret kapsamında yarın yeni bir söyleme yapması bekleniyor.

Özlem Kaplan
 

Sıradaki Haber :  Antalya'da teknede sosyal mesafesiz eğlence!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu