Biyografi

Fulya Kalfa

Fulya Kalfa Biyografisi

CNN TÜRK Başlıca Haber bülteninin sunuculuğunu yapmaktadır.

Fulya Kalfa, 13 Temmuz 1983 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Aslıcan isminde bir kız kardeşi vardır. Ankara’da Özel Arı Lisesi’nden mezun oldu. İhsan Doğramacı’nın kurduğu Bilkent Üniversitesi‘nde Amerikan Kültürü Ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

Fulya Kalfa, Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde Temel Oyunculuk eğitimleri aldı.

Televizyonculuk kariyerine, 2005 yılında TV8 kanalında yayınlanan “Erkan Tan ile Başkent’ten” adlı programla başlayan Fulya Kalfa, siyasetten sanata kadar çok sayıda programda editörlük, yapımcılık ve yönetmenlik yaptı. Başarılı ad bununla birlikte kariyerine İstanbul‘da devam ettirme kararı aldıktan sonra TV8‘de birçok müzik, davet, life style programın yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendi.

Televizyonculuk kariyerinde edindiği deneyimleri ekran önüne taşımaya karar verip Ciner Yayın Grubu göre ismi değiştirilecek olan Kanal 7/24 adlı spor kanalında spikerlik yaptı. “Spor Sayfası”, “Orta Saha” ve “Transfer Dosyası” adlı programları keza hazırladı, ayrıca sundu keza de yorumladı. Yazmaya olan ilgisini de aksatmayıp köşe yazıları kaleme aldı.

2016 yılında Habertürk TV‘ye geçen Fulya Kalfa, gece bülteni, ara duyuru ve Esas Haber’in sunuculuğunu yaptı. 2018‘in eylül ayında CNN Türk‘e transfer oldu.

Fulya Kalfa, CNN TÜRK ekranında hafta içi her gün yayınlanan Günün Sonu programıyla uzun zaman izleyicileriyle buluştu. daha sonra CNN TÜRK Belli Başlı Haber bülteninin sunuculuğunu yapmaya başladı.

Arananlar:
Fulya Kalfa boşandıFulya Kalfa Frikikleri
Sıradaki Haber :  Burak Yılmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu