Gündem

Gizli hayırsever bakkal bakkal gezip 15 bin TL’lik borç ödedi

Hem zelzele hem de korona virüsle uğraş edilen Elazığ’da gizli bir iyiliksever Hicret Mahallesi’ne gitti. Mahallede bulunan 4 bakkalı tek tek ziyaret eden ve ismini açıklamayan gizemli hayırsever, hepsinde veresiye defterlerini çıkartıp borçlarını ödedi. Hayırseverin 4 bakkala toplamda 15 bin TL ödediği öğrenildi.

Bir hayırseverin, 3 takvim borçlarını ödeyemeyen vatandaşların borçlarını ödediğini dile getiren bakkal işletmecisi Alaaddin Yıldırım, “Bir iyiliksever dün gelip defterimizdeki isim ve borç bilgisini aldı. Borçları hesapladıktan sonradan da bugün defteri aldı. Bizim komşu esnafların da borç defterini alıp kapatmış. Bizde 7 bin liralık borcu ödedi. Cümbür Cemaat çok memnun ve mutlu oldu. Zaten bizdekiler uzun vadeli borçlardı, bazılarının borcu 3 yıl olmuştu, verecek durumları yoktu. Allah kendisinden razı olsun” dedi.

Başka bir bakkalın işletmecisi Zeliha Kip ise, “ Iyiliksever, dün geldi. Sağ olsunlar, 4 bin liralık borç defterini alıp gitti. Çok teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun” diye konuştu.

Sıradaki Haber :  Manisa’da bir mahalle karantinaya alındı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu