Dünya

İran’da Korona virüsten ölüm oranı yüzde 70 azaldı

İran Sağlık Durumu Bakanı Yardımcısı İreç Herirçi, düzenlediği basın toplantısında korona virüs salgınına ilişkin son şart hakkında bilgi verdi. Herirçi, ülke genelinde Covid-19 nedeniyle vefat oranının yüzde 70 azaldığını belirterek, “Virüs nedeniyle hastaneye yatış oranları ise yüzde 50 azaldı” dedi.

Sosyal mesafe önlemleri ve bilinçli sosyal mesafe uygulamasına uyulması gerektiğini söyleyen Herirçi, “Eğer bu önlemler ciddiye alınmaz ise geri dönüşü olmayan güvenli olmayan bir noktaya varırız” biçiminde konuştu. Salgın ile mücadelede belli bir çözüm geliştirilmeden virüsün bir çok ülkede ikinci veya üçüncü dalgalara neden olabileceğini söyleyen Herirçi, “Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaya devam etmeli ve evde kalmalıyız. Korona virüse emin iyi gelen bir hap ya da aşı bulunmuş değil. Sadece hastaya iyi gelebilecek bir takım ilaçlar kullanmaktayız” ifadelerini kullandı.

İran’da son 24 saat içerisinde korona virüs kaynaklı 76 can kaybının daha gerçekleştiği bildirilirken, ülke genelinde korona virüsü sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 5 bin 650, vaka sayısı ise 89 bin 328’e yükseldi.

Aynur Sena Ivedi
 

Sıradaki Haber :  Kosova’da hükümet OHAL ilan etmeyi planlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu