Gündem

İsveç’ten Türkiye’ye getirilen korona virüs hastası Gülüşken’in ağabeyi o iddiaları yalanladı

İsveç’te yaşayan Samira Gülüşken, geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden kronik kalp hastası olan babası Emrullah Gülüşken’e korona virüs teşhisi konduğunu duyurarak Türkiye’den takviye istedi.

İsveç sağlık kurumularında babasının testinin pozitif çıktığını söyleyip tekerrürden konuta getirdiklerini belirterek Türkiye Cumhuriyeti hükümetinden takviye isteyen Samira’nın sesini Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca duydu. Bakanın direktifi üzerine Gülüşken ve 3 çocuğu ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi. Ankara’ya gelen uçağın ardından Gülüşken, rehabilitasyon edileceği sağlık kurumuna nakledildi. Hadisenin ardından sosyal medya üzerinde Gülüşken’in Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın akrabaları olduğu için ambulans uçakla Türkiye’ye getirildiği iddia edildi. Bu iddiayı, Emrullah Gülüşken’in abiyi reddetti.

“Allah devletimize, hükümetimize, sancağımıza zeval vermesin”

Kardeşinin vaziyeti ile alakalı konuşan Fevzi Gülüşken, hastalığı zamanınca kendisi ile her gün görüştüklerini söyledi. Fevzi Gülüşken, “14 günü geçti bu hastalıkla çaba ediyor. Çocuğu korona virüs olduktan sonra kendisi virüsü kaptı. İsveç sağlık kurumularına kaldırdılar, hakimiyet ettiler. Bu hastalık çıkınca 2 saat sonra kızını aramışlar gelin babanızı konuta götürün demişler. Çocukları beni aradılar ve ne yapmaları gerektiğini sordular. Biz de konsolosluğu aramalarını söyledik. Bundan sonra kızı bir konuşma yaptı sosyal medyada. Ardından Allah razı olsun Cumhurbaşkanımızdan, Sıhhat Bakanımızdan ve sıhhat personellerinden. Bu hizmeti yaptıkları için hepsinden Allah razı olsun. Devletimize, hükümetimize, sancağımıza Allah zeval vermesin” diye konuştu.

“Sıhhat Bakanı ile hiçbir akrabalığımız yok”

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca ile hiçbir akrabalıklarının olmadığını kaydolan Fevzi Gülüşken, “Bağlık Bakanı Fahrettin Koca ile hiçbir akrabalığımız yoktur. İcap ederse kimliğimizi gösterebiliriz. Biz Batman’ın Gercüş ilçesine bağlı Kayapınar Semtindeniz. Başka bir yerden değiliz, ne Konyalıyız ne İstanbulluyuz ne de başka bir memleketteniz, biz buralıyız. Söylenenlerin hepsi palavra. Tam Avrupa ve Asya’yı gezdim, bizim Türkiye gibi ülke, hükümetimiz gibi bir hükümet yok. Dünya oluştuğundan şimdiye kadar bizim ülkemize Recep Tayyip Erdoğan gibi kimse gelmedi ve gelmeyecek. Allah razı olsun, Allah başımızdan yetersiz etmesin. Devletimize, Sıhhat Bakanlığına yaptıkları her şey için çok teşekkür ediyorum” biçiminde konuştu.

Sıradaki Haber :  Leyleklerin dikkat çeken vefası

Serhan Öner
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu