Gündem

Korona virüs salgını çiçek satışlarını artırdı

Çin’de ortaya çıkarak pek fazla ülkeye yayılan ve pandemi olarak ilan edilen korona virüs (Covid-19) tedbirleri dahilinde vatandaşlar kendilerini evlerinde izole etti. Evde kalarak dışarı çıkmayan vatandaşlar da, ayrı alanlara yönelerek çeşitli hobiler edindi. Kimisi boyama öğrenirken kimisi de yemek gerçekleştirmek gibi bambaşka alternatiflere yöneldi. Kırıkkale’deki bazı vatandaşlar da bu süreci evlerinde çiçek bakarak geçirmeye başladı. Evin havasını temizleyen çiçekler evin dekorasyonunu da renklendiriyor. Satıcılar da bu durumdan oldukça memnun kalıyor.

Millet pazarında çiçekçilik yapan İbrahim Kılıç, “Korona virüsten nedeniyle inanların eve kapanmasından ötürü çiçek satışlarımızda bir artış laf konusu oldu. İnsanlar bundan böyle mücâdele etmek için bir şeyler alıyorlar. Bu da en güzel çaba olduğu için çiçeklerimiz de yükselme oldu. Teşekkür ediyorum bundan nedeniyle” dedi.

Hasan Ay – Emre Acar
 

Sıradaki Haber :  Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Eğlence mekanları ile nargile içilen yerler bir süre daha kapalı kalmaya devam edecek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu