Gündem

Kuzey Makendonya’dan Türkiye’ye teşekkür

Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkanı Beycan İlyas ve TDP Milletvekili Yusuf Hasan, Kuzey Makedonya’da nüfusunun büyük kısmı Türklerden oluşan Merkez Jupa Belediyesi’ni ziyaret etti.

Yaklaşık 1 ay önce koronavirüs vakalarının tespit edilmesiyle acil şart duyuru edilerek, karantinaya alınan Merkez Jupa’da geçtiğimiz günlerde hükümet kararıyla karantina kaldırıldı. TDP Genel Başkanı İlyas, Belediye Başkanı Ariyan İbrahim ve çalışma arkadaşlarıyla bir araya geldi.

Açıklamasında Türkiye’ye teşekkür eden Beycan İlyas, “Salgınla çaba devam ediyor. Bu uğraş devam ederken hiç kuşkusuz dostların yardımları bizim çok önemliydi. Geçtiğimiz günlerde Balkan devletlerinin her zaman dostlu olan anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’nin yardımlarıyla buradaki halkaların salgınla mücadelesine yardım çıktı. İyi gün fena gün dostu olan anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’ne yaptıkları yardımlardan nedeniyle teşekkür etmek istiyorum. Keza ilk kez Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye devlet yetkililerine ve büyük Türk halkına yardımlarından nedeniyle Makedonya halkları adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Hüseyin Tayyar

Sıradaki Haber :  Siirt'teki operasyonda yaralanan Özel Harekat Polislerinden 2'si şehit oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu