Eğitim

LGS’ye girecek öğrencilere ücretsiz online test sınavı

LGS’ye girecek öğrencilere ücretsiz online test sınavı

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un, ”LGS kapsamındaki merkezi sınav, yalnızca birinci dönem müfredatından yapılacak” açıklamasının arkasından geçtiğimiz hafta 2020 LGS’de (Liselere Antre Sınavı) çıkacak soruların müfredat ve kazanımları Ulusal Eğitim Bakanlığı göre kamuoyu ile paylaşıldı. Bilhassa 8’inci sınıf öğrencilerinin uzaktan eğitim uygulamaları LGS’ye yönelik yoğun bir egzersiz içinde olduklarını gösteren Mektebim Koleji Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erdem Çıplak, bu dönemde çoğunlukla tekrar yapılmasını, yetkisiz kalındığı düşünülen konulara daha pozitif vakit ayrılmasını ve bambaşka kaynaklar üzerinden online deneme sınavlarına girilmesini önemle öğüt etti.

Erdem Çıplak, Mektebim Koleji olarak LGS’ye yönelik Türkiye genelinde tüm 8’inci derslik öğrencilerini kapsayan bir online test sınavı hazırladıklarını bildirerek şunları söyledi:

”8’inci sınıf öğrencilerinin girecekleri LGS konu kapsamı, yaşanan salgın sebebi ile değişmiş oldu. Milli Eğitim Bakanlığı konu kapsamının 2019-2020 Eğitim – Öğretim sezonunun 1’inci dönemindeki konulardan oluşacağını bildirdi. Biz de kolej olarak Türkiye’deki bütün 8’inci derslik öğrencilerimize karşın ücretsiz LGS Online Deneme Sınavı hazırladık. İsteyen bütün öğrencilerimiz bu test sınavına 10-11 Nisan tarihlerinde lgs.mektebimtv.com adresi üzerinden kayıtlarını yaptırarak girebilirler. Her iki gün için 10.00, 13.00, 16.00 saatleri almak üzere üçer seans belirlendi. Öğrencimiz istediği seansta sınava girebilecek”.

”Amacımız daha fazla öğrenciye destek verebilmek”
”Çocuklar nerede, eğitim orada” sloganı ile bu sınavı gerçekleştireceklerini açıklayan Çıplak, ”Eğitim sektörü olarak gelecek nesilleri yetiştirme sorumluluğumuz, yaşadığımız bu engebeli dönemde daha farklı bir boyuta taşındı. Daha fazla sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmemiz gereken günlerden geçiyoruz. Ulaşabildiğimiz değin çok öğrencimize gerçek bir imtihan tecrübesi yaşatarak onlara ayrıca moral ayrıca de yardım atamak istiyoruz. Bu çapta bir test sınavı Türkiye’de ilk kez uygulanacak. Sınav sonuçlarını internet üzerinden 11 Nisan’da bütün seanslar bittikten daha sonra açıklayacağız. Öğrencilerimiz yaklaşık 100 bin kişi içinde nasıl bir sonuç aldıklarını görerek hedeflerine gelmek için hangi konu ya da soru tarzına çalışmaları gerektiğini daha iyi görebilecekler. Sınavda çıkacak soruların tamamı Bakanımızın da açıkladığı gibi 1’inci Dönem müfredatından ve yeni tür sorulardan oluşacak. Tüm öğrencilerimizin morallerini yüksek tutmalarını ve konsantrasyonlarını bozmamalarını öneriyoruz” biçiminde konuştu.

Sıradaki Haber :  MEB'den veli kuşağında her gün bir uzman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu