Eğitim

Öğrenciler kurdukları kulüple ailelere yardım kolileri hazırladı

Öğrenciler kurdukları kulüple ailelere yardım kolileri hazırladı

İstanbul Beylikdüzü Gökkuşağı Koleji Cambridge öğrencileri kurmuş oldukları Hurts Foundation Kulübünün sene içinde yaptıkları faaliyet ve çalışmalardan elde ettikleri gelirle ihtiyaçlı 30 aileye destek kolisi ulaştırdı. Kolejin A Level Programında eğitim görebilen bir grup öğrenci doktor olmayı hedeflerken yardıma ihtiyacı olan insanlara varmak için Hurt Foundation Kulübünü kurdu. Kolejin tüm şubelerinde kulübün tanıtımını yapan öğrenciler, organizasyon şeması oluşturarak, açtıkları sosyal ağ hesaplarından sayılarını artırmayı hedefledi.

Kulübün kuruluşu hakkında açıklamalarda bulunan Gökkuşağı Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Şule Gayretli, “12’nci sınıf öğrencilerinden Ala AbuBakr, ‘Arkadaşlar bu işe başlarken yapmış olduğunuz masraflarınızın faturalarını getirip harcanan nakdi topladığımız paralardan size geri vereceğiz’ dediğinde herkes şaşırmıştı. Gönüllü olarak başlattığımız takviye için kimse parasını geri elde etmek istemedi ama Ala’nın fikri kendi kendine kurulan bir dernek hedeflemekti. Bu derneği devam ettirecek öteki alt dönem arkadaşları ileriki yıllarda kendiliğinden var olmuş bir yardımlaşma zincirinin bir halkası olmalarını hayal ediyordu” dedi.

Gayretli konuşmasını şöyle sürdürdü:

“En seri fiziki akışın mısır satarak sağlayacaklarına karar veren öğrencilerimiz, ardından yanında limonata, pamuk şeker, evde hazırladıkları atıştırmalıklarla satış standını zenginleştirdi. T-shirt bastırıp diğer kampüs ziyaretlerine başlayarak satışlarını devam ettirdiler. bununla beraber öğrencilerin kullanmadıkları oyuncak ve giyeceklerini toplayarak yeniden gereklilik sahiplerine ulaştırmak için koliler hazırladılar.”

Öğrencilerin toplanılan paralarla yardıma fakir 30 aileye erzak kolisi hazırladığını ifade eden Idare Heyeti Başkanı Abdülkadir Çalışkan ise, “Hedefimiz her ay etkinliklerimizi zenginleştirerek değişik temalarda ihtiyaç sahiplerine ulaşmak” diye konuştu.
  

Sıradaki Haber :  Maskesiz genç öğrencinin yüzüne hapşırdı, hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu