Dünya

Peru’da kadınlar öbür erkekler farklı günlerde dışarı çıkabilecek

Peru'da kadınlar öbür erkekler farklı günlerde dışarı çıkabilecek

Peru Devlet Başkanı Martin Vizcarra, düzenlediği basın toplantısında, sokaktaki insan sayısının düşürülmesini hedeflediklerini, bunun için erkeklerin pazartesi, çarşamba, cuma günleri, kadınların ise salı perşembe ve cumartesi günleri sokağa çıkabilmelerini sağlayacak düzenleme getirdiklerini açıkladı.

TEMEL İHTİYAÇLAR İÇİN SOKAĞA ÇIKILABİLECEK

Pazar günü sokağa çıkmanın cümbür cemaat için kısıtlandığını söyleyen Vizcarra, 12 Nisan’a kadar sürecek kullanım dahilinde halkın yalnızca banka, eczane ve gıda temini gibi esas ihtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkabileceğini belirtti.

Vizcarra, alınan kararın kamu hizmetleri ve esas ihtiyaçların giderilmesi için çalışan kimseleri etkilemediğini, bu şahısların çalışmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Peru'da kadınlar farklı erkekler farklı günlerde dışarı çıkabilecek

PERU’DA SON DURUM

Şu asıl değin Kovid-19 sebebiyle 55 kişinin hayatını kaybettiği Peru’da, virüsün bulaştığı birey sayısı 1414 olarak kaydedildi.

Nüfusu 33 milyona yaklaşan Peru’da, 16 Mart’ta duyuru edilen acele şart ve karantinanın 12 Nisan’a değin uzatıldığı açıklanmıştı.

Peru'da kadınlar farklı erkekler farklı günlerde dışarı çıkabilecek
Peru'da kadınlar farklı erkekler farklı günlerde dışarı çıkabilecek
Peru'da kadınlar farklı erkekler farklı günlerde dışarı çıkabilecekSıradaki Haber :  Finlandiya'da 14 Mayıs'tan itibaren okullar kademeli olarak açılacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu