Biyografi

Prof Dr Aydın Yılmaz

Prof Dr Aydın Yılmaz Biyografisi

Prof. Dr. Kültürlü Yılmaz, Sıhhat Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Prof. Dr. Açık Fikirli Yılmaz, 27 Kasım 1973 tarihinde doğmuştur. Lise eğitimini bitirdikten sonradan 1997 yılında Ankara’da Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Ankara, Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Göğüs Hastalıkları ve Verem üstüne doktorasını yaparak tıpta uzmanlık belgesini 2003 yılında aldı.

Prof. Dr. Aydınlatılmış Yılmaz, 2012 yılında Ankara, Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doçent oldu.

Kasım 1998-Şubat 2003 tarihleri arasında Araştırma Görevlisi olarak Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan Prof. Dr. Aydın Yılmaz, Uzman Doktor olduktan sonradan Şubat 2003-Mart 2004 tarihleri arasında Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde tayin yaptı.

Nisan 2004- Nisan 2005 tarihleri aralarında 600 Yataklı Gümüşsuyu Asker Hastanesinde tabib asteğmen olarak askerlik görevini yerine getirdi.

Askerlik dönüşü Mayıs 2005-Şubat 2006 tarihleri arasında Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ivedi Servisinde görevine devam etti.

Sağlık Durumu Bakanlığı Rotasyonu çerçevesinde 2006 yılında Ardahan Devlet Hastanesine ataması yapıldı.

2007 yılında ise Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcılığına getirildi. Bu görevde 2014 yılına kadar devam etti.

27 Haziran 2013 tarihinde Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Girişimsel Pulmonoloji Kliniğini Uzm. Dr. Zafer Aktaş ile birlikte kurmuştur.

2014-2016 yılları aralarında Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD) Merkez Idare Heyeti üyeliği ve Eğitim Görevlisi idi.

11 Nisan 2017 tarihinde Afiyet Bilimleri Üniversitesine Doçent Olarak Ataması yapıldı.

Sıradaki Haber :  Bryan Singer

29 Ocak 2018 tarihinde Afiyet Bilimleri Üniversitesi, Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi oldu.

Prof. Dr. Okumuş Yılmaz, 10 Mart 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin‘de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Durumu Örgütü böyle bir hastalığın varlığını ortaya koydu. sonradan ise Sıhhat Bakanlığı doğru kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı.

Koronavirüs Bilim Kurulu’nda yer alan bir takım isimler şu şekilde:
Prof. Dr. Ateş Kara,
Prof. Dr. Tevfik Veciz,
Prof. Dr. Alpay Azap,
Prof. Dr. Canan Ağalar,
Prof. Dr. Recep Öztürk
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan
Prof. Dr. İlyas Dökmetaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu