Rüya Tabirleri

Rüyada Badem Görmek

Rüyada mevsiminde görülen yeşil badem (çağla badem) pak kazanca, badem yemek sıhhate ve mala, kar ve berekete, sinyâl eder.

Rüyasında tatlı badem yediğini görebilen, yediği tedarik dek helal para veya kazanç elde eder. Rüyada badem bakmak gelir anlamına gelir.

Yine rüyada badem ağacından badem toplamak meslek hayatında başarı için mücadeleye ve rüyayı görebilen kişinin para kazanamına işarettir.

Rüyada tatlı badem yemek de kişinin iman tatlılığı tatması demektir. Rüyada acı badem gerçeği açıklama eder. Rüyada badem yemek para,sıhhat ve sağlık durumu demektir.

Bir badem ağacı da bir yabancı temsil eder.

Kendini bir rüyada badem kabukları yağmuruna görür görmez yeni bir kıyafet alma anlamına kazanç. Bir rüya Kuru badem üzüntü, hiddet ve yaygara demektir. Bir rüyada badem ağacından bir yaprak Yeme makam birinden para alma ve armağan şımartma anlamına kazanç.

Kuru badem muhabbete, Badem yemek yemek mal elde etmeye, Badem ağacından badem biriktirmek ya da almak bir dava nedeniyle bir kimseden mal elde etmeye, Badem ağacı konut halkınaa aleyhinde eli açık, insanlara karşı cimri birine, Tatlı badem iman güzelliğine, Acı badem içten söze, Badem yaprağı yemek devlet kapısından istifadeye kötüye işaret eder.

Rüyasında badem yediğini gören kimse bolluğa kavuşur. Badem acı ise talih yüzünden kıskançlık olacağına sinyâl eder.

Cabir ül Magribî ye tarafından: rüyada badem görmek mülk ve nimettir. Eger kabuklu ise mesakkate, iç ise kolayliga ve mala yorumlanir,

Ibn i Sirin e tarafından, rüyada badem görmek mal, saglik ve rahatliktir. Tatli badem helal mala, aci badem ise haram mala delalet eder. Üzerine badem kabugu döküldügünü görebilen yeni elbise giyer.

Bir baska rivayete görede: Rüyada badem görmek, kisinin hastaliklarinin sona ermesine ya da vazifeden alinmasina isaret eder.

Sıradaki Haber :  Rüyada Fağfur Görmek

Badem yesil olur ve mevsiminde görülürse hayra isaret eder. Tatli badem azligi ve çoklugu nisberince helal mala isaret eder.

Rüyada badem yedigini gören kimse, cimri birinden mülk elde eder. Rüyada agaçtan bir badem kopardigini gören kimse, dava ederek cimri bir kimseden mülk elde eder. Badem agaci görmenin tabiri ise etrafindaki insanlara cimri ve kendi çolukçocugu hakkinda eli bol davranan bir kimsedir.

Bademin tatlisi imanin halavetine, açisi da dogru söze isaret eder.

Rüyada badem yiyen kimse vücudunun sihhatli olmasiyla beraber bir mala erisir. Badem agaci, yabanci bir kimsedir.

Rüyada kendi üzerine badem kabugu saçildigini gören kimse elbise alir. Bazi tabirciler, kuru badem, ser ve üzüntüye isaret eder, dediler.

Rüyada badem görmek, yakalanılan hastalığın adamakıllı geçeceğine, kimine görede büyük bir felekete, hırsızlarla karşısında karşıya geleceğinize, badem yemek yemek, sevinç ve berekete işarettir.

Rüyada badem görmek, yakalanılan hastalığın iyice geçeceğine, kimine görede büyük bir felekete, hırsızlarla aleyhinde karşıya geleceğinize, badem yemek, sevinç ve berekete işarettir.

Bir kimsenin rüyada badem görmesi ya da badem şerbeti içmesi, kolaylık ve geniş rızka delâlet eder. Bir Takım kez de badem ağacı bakmak, pinti ve galip bir adama işarettir

Cabirül-Mağribî demiştir ancak:
”- Rüyada badem görmek, mülk ve nimettir. Badem eğer kabuklu ise meşakkate, iç ise kolaylığa ve mala işarettir.”

İbn-i Sîrîn de demiştir fakat:
”- Rüyada badem bakmak, mal, sağlık ve rahatlığa delâlet eder . Tatlı badem helâl mala, acı badem ise haram mala işarettir.

Rüyada badem yediğini bakmak, vücudun sıhhatine ve ele geçecek bir mala delâlet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu