Rüya Tabirleri

Rüyada Mahzen Görmek

Kişinin annnesine yoksa hamile kadına; Annesi sağ olan kimsenin rüyada mahzenin harap olduğunu görmesi anasının ölüm etmesine, Mahzende bulunan gıda maddelerinin çürümesi kıtlık ve sıkıntıya, Yiyecek ve yiyecek doymuş mahzen bakmak cümbür cemaat için bolluk ve ucuzzluğa, evli erkek için eşinin hamile kalmasına, Mahzendeki yiyecek maddelerinin üstüne ateş düşmesi pahalılık ve kıtlığa, Mahzene düşmek hasta için vefata, gemi yolculuğu yapan kimse için suda boğulmaya, kara yolcuları için yolun kesilmesine; öteki durumda olanlar için şüpheli ve şaibeli evlere yoksa yerlere girmeye kötüye işaret eder.

Yer aşağıda mahzen bakmak, kefil olmaya ve ödemeye işarettir. Bir mahzeni harap ya da bütün olarak kapanmış görmesi, o kimsenin, hasta bir annesi varsa vefatına işarettir.

Yer altında mahzen bakmak, birisine kefil olacağınıza ve borcu ödemeye yorumlanır. Bir mahzenin harap veya en ince ayrıntısına kadar kapanmış görülmesi, o kimsenin, eğer annesi hasta ise öleceğine yorumlanır.

Kendinize olan güveninizi kaybedeceğiniz anlamına kazanç. varisi olmak istiyorsanız, enerjik olmanız ve kendinize güvenmeniz gerekiyor.

Yaklaşan sıkıntı, güçlüktür. Mahzen aydınlık ise bıkkınlık kolay geçer.

Rüyada mahzen görmek, hamile olan anaya isarettir. Bundan dolayi rüyada mahzenin yikildigini veya adamakıllı kapanmis oldugunu görebilen kimsenin hasta anasi varsa ölür. Veya ö kimsenin yaninda hamile bir kadin varsa dogar. Ama rüyada o hamile kadinin ölümünü kuvvetlendirecek bir koşul da görülmüs ise, o halde mahzenin kapatilmasi o kadinin ölmesiyle defnedilecegine isarettir. Eger hamile kadinin ölümünü kuvvetlendirecek baska bir hal görmemis ve rüya sahibinin uyanikken o mahzende yiyecek ve tahili varsa, onlari satacagina isarettir. Rüyada mahzendeki yemegine çöp ya da toprak oldugunu görse hububat ve yiyeceklerin fiyati düser. Bu sebeple de onun mülk ve sermayesi gider. Mahzenin gıda ve hububatla dolu oldugunu gören kimse fakir ise, hanimi hamile kalir. Mahzendeki gıda ve hububata ates düstügü görülse, hububat gibi seylerde kitlik olur. Ya Da çekirge gibi zararli seylerin çikacagindan korkulur. Bir kimse mahzende yer alan mallarin hurma vey gibi seyler oldugunu görse, mahzende yer alan hububat ve yiyecegin fiyati hurma ve sekerin fiyati gibi yüksek olur. Bilmedigi bir mahzen ya da çukura düstügünü gören kimse hasta ise, ölür. Gemide ise, bogulur. Yolculukta ise, yolu kesilir. Düsmanlik halinde ise, hapsedilir. Eger anlatilan hallerden birisi yoksa, içine girilmesi mekruh olan bir hamama ya da zina yapan bir kadinin evine girer.

Sıradaki Haber :  Rüyada Çam fıstığı Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu