Rüya Tabirleri

Rüyada Ocak Görmek

Rüyada ocak görmek, evin reisi veya hanıma işaretle birlikte rüyayı görebilen şahsın çoluk ve çocuğu ile birlikte mutlu bir yaşam süreceğine işarettir. Hem ocak ailecek saygınlık kazanacağınızı gösterir. Kişinin rüyasında yanan bir ocağı görmesi o şahsın kuytu bir hayat süreceği anlamına kazanç. Ocak aynı zamanda evin reisine, saygın hanıma, kişinin geçimini temin ettiği işine, evin düzenine dikkat çekici eder.

Set üstü ocak, elektrikli eşyaya veya otomobile sinyâl eder. Rüyada set üstü ocak bakmak, anneye, çocuğunu sırtına alan kadına ya da aralık ve ocak aylarına işarettir. Kişinin rüyasında sönük set üstü ocak görmesi, huzurlu aileye, üzerinde bir şey pişen ocak görmesi ise saygıdeğer bir aileye sinyâl etmektedir.

Rüyada Ocak Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada görülen ocak, öteki rüyalarda da görüldüğü gibi çeşitli çağrışımlar yapmaktadır. Bazen ev ve aile fertlerine göze çarpan sayılır. Ara Sıra da bir evin armoni ve intizamına yorumlanır. Kimi süre bir eş, kimi süre da kibirli bir genç kız olarak tanımlanır. Ara Sıra ise daleveralı karmakarışık bir işe işarettir. Ocak kimi vakit benzeşen olarak tanımlanır.

Rüyada ocak görmek, ev reisi ya da hanıma işarettir. Rüyada boş bir ocak görmek ise az önce dizayn halinde olan bir demektir. İçine kömür konmuş ocak, gayretler doğru bir vakit sonra işte gelişme olacağını belirtir. Bir ocağın sönmesi, işte kriz, para ile yuvada can sıkıntısı ve evde yokluk anlamındadır. Ocakta iyi veya kötü görülen her bir durum bunlara aittir. Bazen de ocak zevceye, üzerindeki tencere de kocayı ifade eder.

Rüyada Yanan Ocak Görmek

Ocağın yandığını görebilen kimse, çoluk ve çocuğu ile sevinç ve refaha erişir. Yanan ocak ev işlerini yürüten kimseye delalet eder. Hem rüyada yanan ocak görmek ihtiyaçları gidermeye, ailenin geçimini tedarik etmeye ve rızk elde etmeye delalettir.

Sıradaki Haber :  Rüyada Irmak Görmek

Ara Sıra yanan ocak, kandil ve minbere işarettir. Ara Sıra de ocak, çocuğa, anaya, çocuğunu sırtına bölge kadına, rüya sahibinin istek ettiği şeylerin temin edildiği dükkâna, üstüne bindiği bineğine, eve inecek ya da evden gidecek kimse için eve işarettir.

Rüyada Fırınlı Ocak Görmek

Fırınlı ocak Aralık ve Ocak aylarına da işarettir. Fırınlı ocakta güzel alevlerle yanan ateş görmek, müreffeh bir hayata ya da çocuğa işarettir. Rüyada üstünde kap kaçak yer alan fırınlı ocak bakmak, kadının gebe kalmasına ya da bolluk ve berekete göze çarpan eder.

Rüyada tüplü ocak bakmak, başarılı meslek ve bol paradır. Ama ocak sönmüş ise sıkıntıdır. Elektrikli ocak ise gayretler sayesinde bir vakit daha sonra işte gelişme olacağını belirtir.

Abdulgani Nablusi Ocak Tabiri

Abdülgani Nablusi’ye birisi gelerek: ”ey imam, rüyamda bir ocak gördüm onda bir tedarik ateş ve onun yakınında bir odun vardı” dediğinde, Nablusi ”ocak senin midendir. Odun geçen gece yediğin ağır yemektir” şeklinde deyiş edince o kimse: ”evet efendim öyle oldu” demiştir.

Rüyada Ocak Temizlemek

Ev işlerini yürüten kimseye, binek hayvanına yahut kişinin kendi otomobiline, kişinin hayatını kazandığı dükkân yahut işine işaretter. Rüyada ocak arındırmak bekâr için evlenmeye, kâfirin Müslüman olmasına, günahkârın tövbesine muhabere sayılır. Ocak temizlediğini bakmak, bir yerden gelen yoksa bir yere dışarı giden kimse için eve alamettir.

Rüyada Ateşli ve Ateşsiz Ocak Görmek

Ateşli ocak ihtiyaçları gidermeye ve rızka, ateşsiz ocak üzüntü ve kedere, Ocakta hoş alevlerle yanan ateş görmek evlada yorulur. Ocaktaki ateş kişinin midesine, orada görülen odun ise yediği şeylere alamettir. Ocakta görülen çömlek kocaya, onun evin ihtiyaçlarını gidermek için çektiği sıkıntılara kötüye işaret eder. Ocağın yanık ve alevli olması aile mutluluğuna delildir.

Sıradaki Haber :  Rüyada Hakem Görmek

Rüyada Anlamsız Ocak Görmek

Anlamsız ocak, az önce hayata geçirmediğiniz plan halinde olan bir iştir. İçinde kömür yer alan ocak, iş yaşamınızda verdiğiniz emekler ardından olumlu şartların değişmesi olacak demektir. Bir ocağın sönmesi, işte bozulmaya, aile yaşamınızda sıkıntıya sinyâl eder.

Rüyada Ocak Yakmak

Rüyada bir ocak başında olup onu yakmaya çalıştığınızı bakmak, başladığınız bir isi tamamlamaya çalıştığınıza işarettir. Ocak ara sıra da konut ve aile halkı ile de sözcük grubu olunur.

İslami Yorumcuların Ocak Tabiri

Kirmani ye kadar; ocak, bir evin düzeni ve intizamıdır. O ocakta iyi ve kötü görülen her bir hal bunlara kıyaslanarak deyiş olunur.

Ebu Sait El Vaiz e tarafından; ocak rüyada eştir. Ocak kireçten ise eşi kibirli bir ailenin mensubudur. Ağaçtan ise lafçı bir ailedendir. Eğer altın ve gümüş gibi değerli bir madenden ise onurlu bir ailedendir. Eğer tuğla ve taştan ise, yoksul ve ahlaklı bir ailedendir.

Bir ocağın yıkıldığını bakmak, sahibinin geçiminin darlaşacağına işarettir. Bir Takım yorumcuların düşüncelerine tarafından, ocağın yıkıldığını bakmak, konut halkının yolculuğuna kötüye işaret eder.

Rüyasında bir ocak yaptığını görebilen, bereket içinde yaşar. Ocağın yandığını görebilen, ailesi ile mutlu olarak ömür sürer.

Ocak ızgarası bakmak, geçimini sağlama bolluğuna işarettir. Izgarada bir şey kızarttığınızı görmeniz, geçiminizin bol ve bereketli olacağına kötüye işaret eder.

Rüyada iş uygun ocak bakmak, çalıştığı yerdeki patronlarının kendisi ile yakından ilgilendiklerine işarettir. Ocağı yaktığını görmek ise patronlarınca işinin beğenildiğine ve ücretine zam yapılacağına delalet eder. Bu rüyayı görebilen kadın ise, kocasının kendisini sevip takdir ettiğine, yorumlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu