Gündem

Trabzon’da Korona virüs sürecinde 155’e gelen istekler ‘yok artık’ dedirtti

Türkiye genelinde yeni tip Korona virüs (Kovid-19) önlemleri dahilinde uygulanan dört günlük sokağa çıkma yasağı boyunca vatandaşların 155 Polis İmdat’ı arayarak ilettiği talep ve şikayetler polisleri şaşırtıyor.
Polisi arayan vatandaşlar, çiğ köfteden sıcak pideye, vidanjörden koli bandına, gelecek günün hava durumundan iftar saatine dek birçok konu hakkında takviye istiyor.

Vatandaşın 155 telefonlarına 7/24 rahatlıkla ulaşabilmesinden nedeniyle istek ve şikayetlerin ardı arkası da kesilmiyor. Sokağa çıkma yasağı süresince evinden çıkamayan vatandaşların ara sıra sokakta gördüğü görevli kişileri sıradan vatandaş zannedip şikayet için aradıkları ve kendilerinin de bunu gerekçe göstererek dışarı çıkma isteklerini ilettikleri kaydedildi.

Ramazan ayının ikinci gününde iftara yarım saat kala 155’i arayan bir yurttaş, evinde tıkanan lavabonun açılması için vidanjör talep etti. 155 personeli ise vatandaşı Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) hattına yönlendirdi.

Bir başka vatandaşın ise Ramazan ayının simgesi haline gelen sıcak pide siparişi vermek için aradığı gözlemlendi. Polislerin de bu taleplere karşılık olarak fırınlara yönlendirdiği ve İçişleri Bakanlığı Genelgesi’ni hatırlatarak iftardan 2 saat önce fırınlardaki üretimin durduğunu ve sıcak pidenin muhtemel olmadığını hatırlattıkları belirlendi.

Vatandaşların, televizyonun açılan kenarını bantlamak için koli bandı, kumanda için batarya, kendi ilçesindeki fırınların ekmeğini beğenmediği için diğer bir ilçenin fırınından ekmek siparişi saptamak için aradıkları da kayıtlarda yer aldı.
Yasağın son gününde, öğle saatlerinde 155’i arayan bir kadının ise canının ham köfte çektiği ve bir porsiyon ham köfte siparişi devretmek istediği kaydedildi. Kadının 155 personelini şaşkına çeviren talebi, sokağa çıkma yasağı sebebiyle çiğ köftecilerin kapalı olması hatırlatılarak gerçekleştirilmesinin muhtemel olmadığı bildirildi.

Trabzon İl Güvenlik Müdürlüğü’ne emrindeki ekiplerin ise, merkez ve bütün ilçelerde vatandaşların istek ve şikayetlerine akla uygun olması kaydıyla büyük siklet göstererek yetişmeye çaba ettikleri gözlemlendi.

Sıradaki Haber :  Van’da gösteri ve yürüyüşler 15 gün yasaklandı

Fatih Yılmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu