Gündem

Yaşlı kadının Bakan Soylu’dan isteği herkesi şaşırttı

Sivas Valisi Salih Ayhan şehir merkezinde yaşayan Hayriye Öztepe’nin 68 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşme isteğini geri çevirmedi. Ayhan, Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu ile yalnız yaşayan Hayriye teyzenin evine giderek Bakan Soylu’yu cep telefonu ile görüntülü arayıp Hayriye teyze ile görüştürdü.

Karşısında Bakan Soylu’yu gören Hayriye teyze, “Can Veririm yavrum can veririm. Can Veririm senin için yavrum. Vasiyet ettim herkese, can verirsem tabutumun altına gir. Yavrum hayırlı Ramazanlar göresin. Rabbim senin ile Cumhurbaşkanımızı bu vatının başından noksan etmesin. Sen Aslan parçasısın sen cesurlar cesurusun” demesi ise dikkat çekti.

Yaşlı kadının “Vasiyet ettim herkese can verirsem tabutumun altına gir” demesi üzerine Bakan Soylu “Rabbim gecinden versin, başımın üzerine teyzem. Seni unutmam Hayriye ana merak etme. Benim bir mizacım da unutmamaktır” dedi.

Sivas Valisi Ayhan o anların görüntüsü sosyal medya hesabından, “Muhabbeti ve kadirşinaslığı ile Anadolu bayanına hoş bir misal olan Hayriye teyzemiz, uzun zamandır hasretini sürüklediği İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu ile görüntülü görüşerek beklentilerini iletti. Rabbim, gönlündeki sevgiyi ve duayı noksan etmesin. Sıhhatle” ifadelerini kullanarak paylaştı.

Onur Erden

Sıradaki Haber :  Yaşlı kadın ve torunundan polislere anlamlı hediye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu