Gündem

Bitlis’te maske takma zorunluluğu

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun 15 Haziran 2020 tarihinde toplanarak bazı kararlar aldığı belirtildi. Açıklamada, korona virüsle daha etkin bir mücadele vermek ve salgını kontrol altında tutmak amacıyla il genelinde tüm vatandaşların 16 Haziran 2020 tarihi 24.00 saatinden itibaren cadde, sokaklar ve açık alanlarda maske kullanımının zorunlu hale getirildiği belirtildi.

Cami hoparlörlerinden minarelerinden uyarı anonslar yapılıyor”

Karar sonrası Bitlis’in Ahlat ilçesindeki cami hoparlörlerinden de uyarı anonsları yapılarak, vatandaşlara maske takma zorunluluğunun getirildiği duyuruları yapıldı. Yapılan duyurularda, kararlara uyulmaması/aksi davranılması durumunda ve her seferinde olmak üzere 3 bin 150 TL, Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi gereğince de 392 TL idari para cezasının uygulanacağı belirtildi.

Öte yandan, ilçede duyurular sonrası maskesiz dolaşan vatandaşların maske temin ederek takmaya başladığı gözlendi. Maske zorunluluğu kararını destekleyen vatandaşlar, herkesin bu salgın sürecinin atlatılması için kurallara uymasını ve maskesiz sokağa çıkmaması gerektiğini ifade etti.

Özkan Olcay
 

Sıradaki Haber :  Kamyonete bağlanarak sürüklenen eşeği polis kurtardı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu