Gündem

Depremde hasar alan İzmir Büyükşehir Belediyesi binası boşaltılıyor

30 Ekim’de Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen depremin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası’nın da güvenlik nedeniyle tahliyesine karar verildi. Binada hizmet veren birimlere ait mobilya, ofis malzemeleri, elektronik eşya ile arşiv ve evrakın yeni çalışma alanlarına taşınma işlemi başladı. Taşınma işlemi öncesinde binadaki tüm eşyalar tek tek paketlenerek kodlandı ve birimlerin bundan sonra faaliyet göstereceği Kültürpark holleri, Egemenlik Evi, Oğuzlar Ek Hizmet Binası, itfaiye ve zabıta dairelerinin hizmet alanlarına taşınması sağlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, taşınma sürecinin ay sonuna kadar devam edeceğini bildirdi.

Başkan Soyer, binanın yıkılacağını açıklamıştı

İzmir Büyükşehir Ana Hizmet Binası’nın projeleri 1966 yılında düzenlenen “Mimari Proje Yarışması” ile belirlendi. Binanın inşaatı 1968 yılında başladı ancak 1982 yılında açılışı yapıldı. 30 Ekim’de meydana gelen depremin ardından kullanılmayan 38 yıllık binada yapılan teknik incelemeler sonucu az-orta hasarlı olduğu yönünde rapor çıktı ve binanın güçlendirilerek kullanılması önerildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 27 Kasım’da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise güçlendirmeyi tercih etmediklerini belirterek, “Belediye Ana Hizmet Binası’nı yıkıp yerine Hükümet Konağı ile bütünleşen sembolik bir başkanlık ve meclis binası yaparak kalan alanı Atatürk Meydanı’na katacağız. İzmir’e ve İzmirlilere hayırlı olsun. Umarım Konak’taki diğer kamu kurumlarına da örnek olur” demişti.

Arananlar:
EV BAKLAVASItoggkarpuz tarlası13 Yaşındaki Çocuk ablasına DayıyorüMİTCAN uYGUNberk oktay sansursuz15 temmuz şehitler köprüsüsokağa çıkma kısıtlamasıçanakkale köprüsünde son durumdenizlide pammukkale unuversitesi çoçuk ve genç piskiyatrisi hastalarıburcu kıratlıпоместье олега дерипаски в горках 2 вид сверху фотоburhan doğançay mavi senfonipakistan haberleri son dakikaшапка для ютуба surviveСиамские близнецы Джакомо и Джованни Точчиcavanın annesicennet papağanıurl:pbs twimg com/media/CRX7Y8ZUEAw_66G jpgÇocuklar kizi elliyorBrendan Fraser12 Yaşındaki kıza dayayan 11 yaşındaki Erkekпроклятый человекaydınяхта путинаtogg yollarda13 Yaşındaki kız çocukları gurup partküçükbaşсестры кривошляповыPROF DR KENAN HİDİLLİ
Sıradaki Haber :  Testi pozitif çıkan Başkan Yüksel İstanbul’a sevk edildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu