Sağlık

Bursa’da Covid-19 karantinası

Bursa'da Covid-19 karantinası

202 kişinin yaşadığı Yazıbaşı Mahallesi 6 kişinin test sonuçları artı çıkınca antre çıkışları jandarma ekipleri kadar kapatılarak karantina altına alındı. 

Edinilen bilgiye göre, 27 Mart günü mahallede ikamet eden 71 yaşındaki Emine A. rahatsızlanınca hastaneye götürüldü. Covid 19 testi pozitif çıkan ihtiyar bayan hastanede korona virüs tedavisine alındı. Emine A.’nın normal şartlarda Bursa’da yaşadığı Yazıbaşı Mahallesi’ne bir yakınlarının cenazesine geldiği öğrenildi. Kısa zaman sonradan kızına yapılan testlerin artı çıkması sonucu mahallede bulunan iki kişinin daha testlerinin artı çıktığı ve bu şahısların Bursa Çekirge Devlet ile Şehir Hastanesinde tedavilerinin devam ettiği öğrenildi. Mahallede korona virüs vakalarının artması üzerine harekete geçen ilçe Hıfzıssıhha Kurulu bölgede karantina tedbirlerinin uygulanmasını yerinde fark etti. Bunun üzerine jandarma ekipleri kadar mahallenin antre çıkışları kapatıldı. Mahalleye gelen tali yollara da toprak dökülerek vasıta girişi engellendi. 

Bursa Valiliği kadar yapılan yazılı açıklamada ise, “Keles ilçesi Yazıbaşı Mahallesi’nde korona virüs (Covid-19) görülen vakaların artması sebebiyle, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararı ile bugünden itibaren Yazıbaşı Mahallemiz ikinci bir emre dek karantinaya alınmıştır” denildi.

Hakan Gönül

Sıradaki Haber :  Kayseri'de 16 ev daha karantina altına alındı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu