Gündem

İki kız kardeş harçlıklarını Milli Dayanışma Kampanyası’na bağışladı

Bolu’da 50. Sene İzzet Baysal İlköğretim Okulu 1’nci sınıf öğrencisi Saliha Dursun (7), babasının cep telefonundan 155 Polis ihbar hattını arayarak Ulusal Dayanışma Kampanyası’na destek olmak istediğini söyledi. Minik kızın talebi üzerine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri Saliha’nın babası İbrahim Dursun’u arayarak, ziyarete gitmek istediklerini söyledi.

Eve gelen yetkililer, Saliha ve kardeşi Rabia Dursun’un (3) harçlıklarından biriktirdikleri ve ailesinden aldıkları destekle topladıkları 100 lirayı teslim alarak kampanyaya yatırdı.
Baba İbrahim Dursun, “Ben birkaç gün önce balkonda oturuyordum. Saliha telefonumu istedi. 2 dakika sonra ‘Ben polisi aradım, harçlıklarımı devretmek istiyorum’ dedi. sonra yetkililer arayarak Saliha’nın aradığını söylediler. Harçlıklarını kampanyaya bağışladı” dedi.

Bugün bayram olduğu için fazla mutlu olduğunu söyleyen Saliha ise, “Benim de kampanyaya bir faydam olmasını istedim. Ben 19 lira biriktirmiştim. Kardeşim de 10 lira biriktirmişti. Annem ve babam da birazcık verince 100 lira oldu. Bugün 23 Nisan olduğu için çok mutluyum. Bugün bizim bayramımız olduğu için fazla mutluyum. Pencerelerimizi süsledik. Herkesin bayramı kutlu olsun” diye konuştu.

Faruk Çidem – Erol Değirmenci
 

Sıradaki Haber :  Japonya’da Covid-19 vakaları 16 bin 759'a ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu