Dünya

Japonya’da 25 kişi daha korona virüsüne yenik düştü

Çin’in Wuhan kentinde ortaya meydana çıkan ve pandemi halini bölge korona virüsü salgını bugün öğleden daha sonra Japonya’da 25 kişinin daha hayatına mülk oldu. Japonya Sağlık Durumu Bakanlığı ve yerel hükümetlerin verilerine kadar, son gelişmeler ülkedeki virüs kaynaklı vefat vakalarının sayısını 337’ye çıkardı. Daha önce 2 hafta süreyle karantina altında tutulan Diamond Princess adlı geminin yolcuları arasından hayatını kaybeden 13 birey haricinde, Japonya’nın bambaşka eyaletlerinden 324 kişinin korona virüsünden öldüğü açıklandı.

436 yeni vaka

Bugün 134’ü başkent Tokyo’da almak üzere ülke genelinde doğrulanan 436 yeni enfeksiyon, Japonya’daki toplam vaka sayısını 13 bin 141’e yükseltti. Karantina gemisi Diamond Princess’in gezgin ve mürettebatından enfekte olan 712 kişi dıştan, Japonya genelindeki vaka sayısı da 12 bin 429’a ulaştı.

3 bini aşkın birey taburcu edildi

öte yandan, şimdiye değin korona virüsü tedavisi görenlerden 3 bin 53’ünün bulundukları sağlık durumu kurumlarından taburcu edildiği belirtilirken, ülke genelinde 263 hastanın sağlık durumu durumunun ciddiyetini koruduğu açıklama edildi.

Sıradaki Haber :  Özbekistan'da dar gelirli ailelere sera desteği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu