Gündem

Korona virüse yakalanan dernek başkanının karantinada Türk kahvesi sevinci

 Antalya’da 40 gün evde izole olmasına rağmen korona virüse (Covid-19) yakalanan Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği Başkanı Demet Çileli Baz, hastane odasındaki 6’ncı karantina gününde sıhhat çalışanlarının Türk kahvesi ikramıyla neye uğradığını şaşırdı. Baz, “Beni pek mutlu ettiler fakat. Aslında harikalar. Burada yüzümüz gülüyorsa, burada moral ve motivasyonumuz en üst seviyedeyse bunun tek nedeni bizim için gözleri kan çanağına dönen, kendi sevdiklerini evlerinde bırakan afiyet personellerimiz sayesindedir” dedi.

Takriben 10 gün her tarafında devam eden şiddetli öksürük ve alev şikayeti sonrası gittiği özel bir hastanede kendisine zatürre teşhisi konulan Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği Başkanı Demet Çileli Baz’ın evine geldikten sonra ateş ve öksürüğü bitmiş arttı. Bunun üzerine Kepez Devlet Hastanesine dışarı giden Baz’a çekilen tomografi sonucunda Covid-19 teşhisi konuldu. Anında hastaneye yatışı yapılan Baz’a sonra ağız ve burundan iki kere sürüntü testi yapıldı. Bu testlerin sonucuysa olumsuz çıktı. Hastanede 6 gündür karantinada olan ve sağlık durumu gün gitgide iyiye giden Baz’a, hastanedeki sağlık durumu çalışanları moral için Türk kahvesi getirdi. Çok mutlu olan Baz, duygularını sosyal ağ hesabından canlı olarak paylaştı.

“Yüzümüz gülüyorsa sağlık personelimizin tamamen”

Baz, şunları söyledi:

“Birazcık önce kapım çalındı. İçeriye dünyalar güzeli bir hemşiremiz girdi. Elinde benim için hazır bir sürpriz vardı. ‘Demet hanımcım, kendimize Türk kahvesi yaptık, size de getirdik’ dediler. Beni öyle mutlu ettiler oysa. Sahiden harikalar. Söz olsun diye söylemiyor. Burada yüzümüz gülüyorsa, burada moral ve motivasyonumuz en üst seviyedeyse bunun tek nedeni bizim için gözleri kan çanağına dönen, kendi sevdiklerini evlerinde bırakan afiyet personellerimiz sayesindedir. Bir kere daha fazla teşekkür ediyorum. Allah yokluğunuzu göstermesin.”

Sıradaki Haber :  Bakan Akar, Nahçivan Ordu Komutanı ile bir araya geldi

Suat Metin
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu