Gündem

Koronavirüs nedeniyle yoğun bakıma alınan Boris Johnson’ın son durumu hakkında açıklama

Koronavirüs nedeniyle yoğun bakıma alınan Boris Johnson'ın son durumu hakkında açıklama

İngiltere Başbakanlık Ofisi 10 Numara’dan yapılan açıklamada, Başbakan Boris Johnson’ın hala yoğun bakımda olduğu ve durumunun stabil olduğu aktarıldı.

Açıklamada, Johnson’ın durumunun yakından peşine düşüp takip edildiği söylendi.

Hükümete yakın bir kaynak, çarşamba gününe kadar Johnson’ın durumuna ilişkin diğer bir ayrıntısıyla uğraşma paylaşılmayacağını ifade etti.

DOKTORLAR YOĞUN BAKIM ÜNİTESİNE KALDIRILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

Yeni tip koronavirüs tedavisi görebilen İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yoğun bakıma alınmıştı. Downing Street sözcüsü yaptığı açıklamada “Öğleden sonradan Başbakan Johnson’ın durumu kötüleşti. Doktorlar yoğun bakım ünitesine kaldırılması gerektiğini söyledi” ifadelerini kullanmıştı.

İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, “Johnson’ın arkasında harika dinç bir takım var. Hükümetin tüm planları eksiksiz bir şekilde devam edecek” dedi. Raab, Boris Johnson’ın afiyet personeli göre çok iyi bakıldığını ve belli ellerde olduğunu vurgulamıştı.

İngiliz hükümeti, Johnson’ın hastanede olsa bile görevde kalarak hükümeti yönetmeye devam edeceğini açıklamıştı. Daha önce olası bir rahatsızlık durumunda, hükümete Dışişleri Bakanı Dominic Raab’ın liderlik etmesi kararlaştırılmıştı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Sıradaki Haber :  Tek göz odada yaşam savaşı veriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu