Gündem

Sezonun son balıkları 15 liradan satılıyor

1 Eylül’de başlayan balık avlanma sezonu, 15 Nisan’da sona erecek. Yasağa sayılı saatler kala Samsunlu balıkçılar sezon balıklarını tezgahlarında satmaya devam ediyor. Bu sezon istavrit ve çinakop Karadeniz’de epeyce az çıkarken, mezgit ve barbun ise tezgahlardaki yerini koruyor. Sezonun son deniz balıkları mezgit ve barbun ise sezonu kilosu 15 liradan satılarak kapattı.

“Minik balıkların yerini kültür balıkları alacak”

Sezon hakkında veri veren balık satıcısı Kurtça Okumuş, “Sezon bugün bitiyor. İstavrit, mezgit, barrbun ve çinakopun sezonu bitti. Bundan sonra kültür balıkları olan çipura, levrek, somon, alabalık ve kötek satacağız. İnşallah seneye daha hoş geçer. Yarından itibaren tezgahlarda büyük balıklar olur. Gelecek sezonun daha iyi geçmesini temenni ediyoruz” dedi.

Sezonda balık fiyatlarının oldukça düşük seyrettiğini ifade eden Onurcan Köse ise, “Açık denizlerde avlanan küçük balıkların sezonu bitiyor. Artık levrek, çipura, somon ve alabalık gibi büyük balık türlerini satacağız. Sezonun bitmesine karşın balık satışları devam edecek. Vatandaşlara kültür balığı satmaya devam edeceğiz. acilen somon 27 TL, levrek ve çipura 30 TL, alabalık da 25 liradan satılıyor” diye konuştu.

Avlanma yasağı, 15 Nisan itibarıyla başlayacak ve 1 Eylül’e değin devam edecek.

Erdi Demür
 

Sıradaki Haber :  6-8 Ekim olaylarında babasını kaybeden Şener: 'Bu PKK topluluğu, zalim bir topluluktur'

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu