Biyografi

Burç Kümbetlioğlu

Burç Kümbetlioğlu Biyografisi

Fox Tv‘de oynamaya başlayan “Savaşçı” adlı Tv dizisinde Astsubay Kıdemli Başçavuş Bayram Bayat karakterini canlandırmaktadır.

Burç Kümbetlioğlu, 14 Eylül 1980 tarihinde Sivas’ta doğmuştur. 22 yaşına değin Sivas’da okuyup büyümüştür. Zonguldak’da Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini de başarılı bir şekilde tamamladıktan daha sonra İstanbul’a gidip oyunculuk mesleğine açtırmak için oyunculuk dersleri almıştır.

Burç Kümbetlioğlu, İstanbul’da iki arkadaşı ile iki taraflı bir re da ortaklarla anlaşamayıp ayrıldı. Sigorta şirketinde kişisel emeklilik satan parasal danışman olarak çalıştı. Askerliğini yaptıktan sonra 9 ay boşta gezdi.

İlk dizisi 2009 yılında Orhan Kemal‘in benzer adlı romanından uyarlanan Faruk Teber‘in yönetmenliğini yaptığı “Hanımın Çiftliği” dizisinde şoför Ahmet rolü ile dizi oyunculuğuna başlarken dizide; Mehmet Aslantuğ, Özgü Namal, Ebru Özkan, Caner Cindoruk, Mehmet Çevik, Necip Memili, Gözde Kansu, Ali Düşenkalkar, Fikret Kuşkan ile birlikte rol aldı.

Burç Kümbetlioğlu, 2015 yılında TRT’de oynayan “MİlaT” adlı dizide belirgin nişancı Sinan Taşer karakterini canlandırırken, Ufuk Bayraktar, Burcu Kara, Başak Sayan, İlhan Şeşen, Demir Karahan, Mustafa Şanslı, Volkan Ünal, İsmail Filiz, gibi oyuncularla birlikte rol almıştır.

2017 yılında yönetmenliğini Can Ulkay‘ın, senaristliğini ise Yiğit Güralp‘in yaptığı Türkiye ve Güney Kore karşılıklı yapımı savaş filmi “ülkü: The Daughter of War” da Astsb. Süleyman’ın gençliğini İsmail Hacıoğlu canlandırırken yaşlılık halini Çetin Tekindor canlandırmıştır. 1950 yılında başlayan Kore Savaşı esnasında yaşanan gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde öteki rollerde ise Taner Birsel, Ali Atay, Meral Çetinkaya, Duygu Yetiş, Murat Şimşek, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Esra Dermancıoğlu, Damla Sönmez, Altan Erkekli, Sinem Öztürk, Chaby Han (Çabi), Nilgün Kasapbaşoğlu, Burç Kümbetlioğlu, Caner Kurtaran, Kim Seol, Kyung-jin Lee gibi oyuncular rol aldı. Filmin müziklerini ise Fahir Atakoğlu yaptı.

Sıradaki Haber :  Bernard Montgomery

9 Nisan 2017 tarihinde Fox Tv‘de oynamaya başlayan Limon Film’in yapımcılığını üstlendiği, senaryosunu Süleyman Çobanoğlu yazdığı, yönetmenliğini Volkan Kocatürk ve Eray Koçak‘ın yaptığı “Savaşçı” adlı Tv dizisinde başrollerde Berk Oktay, Murat Serezli, Yıldız Çağrı Atiksoy, Fırat Albayram, Burç Kümbetlioğlu, Bahadır Vatanoğlu, Uğur Biçer, Alican Albayrak, Hakan Dinçkol ve Doğan Bayraktar oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Savaşçı (Astsubay Kıdemli Başçavuş Bayram Bayat) (TV Dizisi)
2017 – ışık halkası (Celal) (Sinema Filmi)
2016 – Hayati Risk (Sinema Filmi)
2015 – Tabula Rosa (Gabris) (Sinema Filmi)
2015 – Sarıkamış Çocukları (Sinema Filmi)
2015 – Milat (Sinan Taşer (Mit Elemanı)) (TV Dizisi)
2015 – Eve Dönüş (Yılmaz) (TV Dizisi)
2014 – Çırağan Baskını (Abdülhamit II) (TV Dizisi)
2014 – Kırımlı (Kılıçbay ) (Sinema Filmi) –
2014 – Ayhan Hanım (Sinema Filmi) –
2013 – Ben Onu Fazla Sevdim (Galibiyet) (TV Dizisi)
2012 – Veda (Doktor Mahir) (TV Dizisi)
2012 – Biz Yetim Büyüdük (Selma’nın Eşi) (Sinema Filmi)
2011 – Sen De Gitme (Hekim Timuçin) (TV Dizisi)
2011 – Anneler ile Kızları (Ferman) (TV Dizisi)
2010 – Tavşanım (Baba)(Kısa Film)
2009 – Kanal-İ-zasyon (Haber Editörü) (Sinema Filmi)
2009 – 2010 – Hanımın Çiftliği (sürücü Ahmet) (TV Dizisi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu