Dünya

Filipinler’de polis, koronavirüs kurallarını ihlal eden adamı öldürdü

Filipinler'de polis, koronavirüs kurallarını ihlal eden adamı öldürdü

Filipinler’in Agusan del Norte vilayetine yan bir köyün girişinde koronavirüs kontrolü yapılan köyde yaşayan 63 yaşındaki bir adam, maske giymesi için kendisini uyaran afiyet görevlileri korkutma etti. Bunun üstüne polis kendisini gözaltına almaya çalıştı. Elindeki tırpanla polis ve sağlık ekiplerine saldırınca, polis ateş ederek kendisini öldürdü.

KURALLARA UYMADIĞI İÇİN ÖLDÜRÜLDÜ

Olay devlet başkanı Rodrigo Duterte’nin emniyet güçlerine Kovid-19 virüsünün yayılmasına karşısında alınan tedbirler dahilinde kurallara uymayan vatandaşlara ateş etme yetkisi vermesinden bir gün sonra meydana geldi. Ayyaş olduğu saptama edilen adamın polis göre öldürülmesi, kurallara uymadığı için öldürülen birincil birey oldu.

DEVLET BAŞKANI DUTERTE UYARMIŞTI

Devlet başkanı Rodrigo Duterte geçen Çarşamba günü şu açıklamayı yapmıştı:

Polis ve askere, kurallara uymayıp diğer insanların hayatını tehlikeye atan kişilere ateş etme yetkisi verdim. Devlet başkanı, kurallara uymayan kişilere, siz bize daha pozitif bezginlik çıkarmadan sizi gömeceğim.

Filipinler'de polis, koronavirüs kurallarını ihlal eden adamı öldürdüSıradaki Haber :  Irak’ta güvenlik güçleri ile protestocular arasında çatışma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu