Gündem

Gençlik ve Spor Bakanlığı, korona virüs sonrasına hazırlanıyor

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakanlığının 2020-2022 döneminde yapmayı planladığı yatırım ve projeler hakkında bir değerleme yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde 2002 yılından bu yandan tesisleşmede adeta bir devrime imza attıklarını dile getiren Bakan Kasapoğlu, “Tesisleşme konusunda zaten fazla ileri bir noktadayız lakin yatırımlar konusunda ‘yeterli’ gibi bir anlayışımız değil. Hedeflediğimiz noktaya ‘daha fazla yatırım’ ile geleceksek, neden olmasın? Bizim amacımız, var olan potansiyeli iyi değerlendirmek. O potansiyeli değerlendirmek için de bir tesis gerekiyorsa şüphesiz yaparız. Tesis yapmadaki hızımız ve kalitemiz belirlenmiş. Bu konuda hiç mütevazı olmaya gerek yok” diye konuştu.
Bakanlık olarak dinç, geleceğe güvenle bakan, değerlerine ve ülkesine emrindeki, alnı açık, başı tepede olan, mutlu bir gençlik için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüklerini açıklayan Bakan Kasapoğlu, “Bu memleket de, bu gençlik de hepimizin. Dolayısıyla bizim tüm gayretimiz, onların bugününü de yarınını da mutlu ve huzurlu kılmak. Bunun için de keza gençlik keza de spor alanında yatırımlarımız ve projelerimiz, yaşadığımız bu baskı günleri atlatır atlatmaz devam edecek” şeklinde konuştu.

Spor ve Gençlik Merkezi yatırımları sürat kesmeden devam edecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı, yatırım programında yer alan toplam 130 gençlik ve spor tesisini bu sene sonunda açmayı hedefliyor.

Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından, 40 adet spor salonu, 1 adet atletizm pisti, 15 adet yüzme havuzu, 9 adet stadyum, 10 adet kamp eğitim merkezi ve 55 adet gençlik merkezini bu yıl ardına kadar hizmete sunmayı planlıyor.

94 yurt daha hizmete girecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı, yurt yatırımlarını TOKİ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü aracılığıyla gerçekleştiriyor. Bu kapsamda inşaatı aralıksız ve bu sene ardına kadar teslim alınacak 43, 2021 yılında 43 ve 2022 yılında da bir olmak üzere toplam 87 yurdun hizmete açılması planlanıyor. Bakanlık ayrıca, 2020 – 2021 yılları arasında kiralama aracılığıyla 16 bin 610 kapasiteli 7 adet yurdu da hizmete açmayı öngörüyor. Keza Bakanlığın, hemen şimdi sözleşmesi imzalanmamış, ihale ve proje aşamasında olan toplam 66 bin 100 kapasiteli 66 adet yurt projesi de bulunuyor.

Sıradaki Haber :  Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Covid-19 tedbirlerine ilişkin yeni genelge

Bakan Kasapoğlu, tüm bu yatırımlar göz önünde bulundurulduğunda 2022 yılı sonunda 109 bin 910 yatak kapasiteli 94 yurdu daha hizmete açmaya planladıklarını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu