Gündem

İnşaatında sona gelinen Göztepe Şehir Hastanesi havadan görüntülendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afiyet Bakanlığının İstanbul’daki en büyük yatırımlarından biri olan Göztepe Büyük Kasaba Hastanesinin önümüzdeki Eylül ayında açılacağını duyurdu. İstanbul’un çağdaş hastanelerinden olacak olan bin yatak kapasiteli Göztepe Kent Hastanesinin 1. etabının yüzde 90’ı tamamlandı.

1972 yılında hizmete giren ve sadece Kadıköy’ün değil, Anadolu yakasının sağlık merkezlerinden biri olan Göztepe Büyük Kasaba Hastanesi, yeni binanın hizmete girmesiyle büyük başkalaşım yaşayacak. Eskinin “Göztepe SSK’sı olarak bilinen hastane, yenilenme projesi dahilinde yılda 1,5 milyon ayakta hastaya, 50 bin de yatılı hastaya hizmet sunacak. İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) tarafından yapılan hastane proje olarak geçtiğimiz günlerde hizmete başlayan Okmeydanı Şehir Hastanesinin aynısı olması ve Türkiye’nin depreme dirençli hastanelerinden biri olması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı devam eden Göztepe Şehir Hastanesinin önümüzdeki Eylül ayında açılışının yapılmasının planlandığını duyurdu. Toplamda bin yatak kapasiteli hastanenin 1. etabı 688 yataktan oluşuyor. Proje, 13 katlı ve 3 blok olarak inşa ediliyor. 256 bin metrekarelik alanda inşaatı süren Göztepe Şehir Hastanesi bölgenin sıhhat ihtiyacını karşılayacak altyapı ve teknolojik donanıma sahip. Ayrıca Göztepe Kent Hastanesi, hizmet vereceği bölge olarak Anadolu yakasının en büyük ve işlevsel hastaneleri arasında olma özelliğini taşıyor. Yeni yapıda yüzde 90’ı tamamlanan hastanenin ilave bir kısım daha eklenecek sonra hastane bütün kapasiteye ulaşmış olacak. Günlük 6-7 bin hasta sirkülasyonunu karşılayabilecek şekilde İstanbullulara hizmet verecek.

Göztepe Şehir Hastanesinin yeni binasının teknik kapasite olarak 1. etabında; hasta yatak kapasitesi 688, yoğun bakım hasta yatak kapasitesi 91, ivedi müdahale hasta yatak kapasitesi 42, tıbbi koruma, hasta yatak kapasitesi 31, PACU hasta yatak kapasitesi 31, enfeksiyon hastalıkları hasta yatak kapasitesi 18, mahkum hasta yatak kapasitesi 8, poliklinik oda sayısı 176, ameliyathane sayısı 27, konsültasyon oda sayısı 176, helikopter pisti 1, 906 otopark kapasitesiyle Türkiye’nin misal hastanelerinden biri olacak.

Sıradaki Haber :  İstanbul'da meydanlar ve yollar boş kaldı

öte taraftan İstanbul’un en çağdaş hastanelerinden olacak olan Göztepe Büyük Kasaba Hastanesi 20 ameliyathanesi, 1 adet doğum ameliyathanesi, 40 doğum odası, 231 poliklinik odası, 15 laboratuvar odası, 15 MR odası, 8 röntgen odası, 3 tomografi odası, 5 ultrason odası, 26 görüntüleme odası, 28 asansörden oluşacak.
İnşaatında sona gelinen Göztepe Kent Hastanesi drone ile havadan görüntülendi.

Mustafa Biçer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu