Gündem

İstanbul Valiliğinden Gülhane Parkında Mazhar-Fuat konseri

İstanbul Valiliği, Türkiye Büyük Ahali Meclisi’nin açılışının 100. yılı ve 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramına özel Gülhane Parkında MFÖ grubundan Mazhar Alanson ve Fuat Güner’in sahne aldığı bir konser düzenledi. Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evlerinde 23 Nisan’ı geçiren İstanbullular için düzenlenen konser sosyal medya hesapları ve radyolardan yayınlandı. Konserde Mazhar Alanson ve Fuat Güner, sevilen eserlerini çocuklar için seslendirdi.

“Tarihimizi defalarca birlikte yazdık, geleceğimizi de defalarca birlikte yazıyoruz”

Konser öncesinde Gülhane Parkına gelen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada, “Sevgili çocuklar, Türkiye Büyük Irk Meclisimizin 100. yıldönümünü milli hakimiyet ve çocuk bayramınızı en dürüst duygularımla kutluyorum. Milli irademizin kalbi gazi meclisimiz bir yüzyıllık çınar oldu, kutlu olsun. Aziz Milletimiz Kurtuluş Savaşı yıllarında büyük bir seferberlik başlattı. Büyük mücadelemiz zaferle sonuçlandı. Nice fedakarlıklarla Cumhuriyetimizi kurduk. Daima egemen, ebediyen özgür yaşayacağımızı halk iradesinin hiçbir baskı tanımadığımızı, tanımayacağımızı ilan ettik.

Bu kutlu gün, ülkemizi bu günlere içeren kahramanlarımızın izinden gitsin, hiçbir güçlük aleyhinde katiyen pes etmesinler diye Gazi Mustafa Kemal Atatürk göre çocuklarımıza hediye edildi. 23 Nisan’ın dünya çocuklarına hediye edilen tek bayram olmasıyla ayrıca övünç ediyoruz. Bugün çocuklarımız için olduğu değin bizim içinde bir övünç bir coşku günü. Hepimiz atalarımızın izinden gidiyor, hiçbir zorluk karşı katiyen pes etmeyeceğimize laf veriyoruz. Ülkemizin refahı, İstanbul’umuzun huzuru ve esenliği için hep birlikte çalışıyoruz. Çocuklarımız bizim göz aydınlığımız, yarınlarımız, istikbalimiz.

Ay yıldızlı bayrağımız onların elinde dalgalanacak. Evlatlarımız bilgiyle çağın gerektirdiği donanımda yetişmeleri mutlu ve huzurlu bir şekilde büyümeleri en büyük duamız, vazifemiz. Büyük Türkiye idealimiz 2023, 2053, 2071 hedeflerimiz çocuklarımızın, gençlerimizin, milletimizin her bir ferdinin çalışkanlığı, insanlar iradesine şartsız bağlılığıyla gerçekleşecektir. Egemenlik kayıtsız şartsız dualarla açılan ulu meclisimiz 15 Temmuz’da bir kere daha gazi oldu. Yılmadık yıkılmadık, bir kez daha kazandık. Atatürk’ün bir asır önce söylediği gibi ülkemizi yeniden milletimizin azim ve kararlılığı kurtardı. Köklerimiz sağlam devletimizin temelinde halk iradesi, birlik ve kardeşlik var. Şükürler olsun tarihimizi hep birlikte yazdık, geleceğimizi de daima birlikte yazıyoruz” dedi.

Sıradaki Haber :  İstanbul Valiliği sağanak yağış ve fırtınanın bilançosunu açıkladı

“Gelecek yıl coşkumuz İstanbul’dan yine taşacak”

Bu yıl 23 Nisan’ı evlerimizde karşılıyoruz diyerek konuşmasını sürdüren Vali Yerlikaya, “Bu sene 23 Nisan’ı evlerimizde karşılıyoruz. Moral ve enerji depolayacağız. Size bir sürprizimiz var. İstanbul’un lale mevsiminde sevgili Mazhar ve Fuat’la birlikteyiz. İstanbul’u pencereden seyrettiğimiz şu günlerde dilerim içimize ferahlık evlerimize neşe getirsin. Salgınla kararlılıkla mücadele ediyoruz, hamdolsun iyi gidiyoruz. Kurallara ve tedbirlere uyarak sosyal mesafeyi koruyarak bunun üstesinden hep birlikte geleceğiz. Hiç üzüntü etmeyin gelecek yıl coşkumuz sevincimiz, heyecanımız, mutluluğumuz, gururumuz İstanbul’dan tekrar taşacak inşallah. 23 Nisan hepimiz için heyecan, kibir günü. Ülkemizin her bir ferdi Türkiye’nin yüzü. 100. Yılımız kutlu olsun. 23 Nisan kutlu olsun ” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu