Dünya

Korona virüs korkusuyla bakımevindeki yaşlıları ölüme terk ettiler

Kanada’nın Quebec eyaletinin Montreal şehrinde bakımevinde çalışanlar, korona virüs korkusuyla işi bırakıp yaşlıları ölüme terk etti. “Residence Herron” isimli bakımevindeki yaşlılar çalışanların meslek bırakması sonrası bakımsız ve aç kaldı. Olayın ortaya çıkmasının arkasında kolaylık evine gelen ekipler, yaşlılara günlerce yemek yemek verilmediğini, odalarının temizlenmediğini ve odalarda yoğun dışkı kokusu olduğunu belirtti. Bir Takım hastaların ise yataklarından düşüp kalkamadıkları için yerde yattığı görüldü. Bakımevinde çalışan yalnızca 2 hemşirenin kaldığı ve ihtiyar yakınlarının korona virüs sebebiyle bakımevini ziyaret etmelerinin engellendiği öğrenildi.

Tesiste 130 yaşlının kaldığı ve olayın ardındaki terhis edildikleri öğrenildi. Bakımevindeki 31 kişinin hayatını kaybettiği açıklanırken, hayatını kaybeden 5 kişide korona virüs saptama edildiği bildirildi.

Quebec eyalet Başbakanı François Legault, yaşanan olayı büyük bir ihmalkârlık olarak nitelendirerek olayla ilgili soruşturma açıldığını söyledi.
Bakımevinin sahibinin uyuşturucu kaçakçılığı ve dolandırıcılıkla ilgili sabıkasının bulunduğu da ortaya çıktı.

Serkan Bayar
 

Sıradaki Haber :  Polonya'da okullar 2020 öğretim yılının sonuna kadar kapalı kalacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu