Rüya Tabirleri

Rüyada Abdest Alıp Hacca Gitmek

Rüyada abdest edinmek nur üstüne nura ve gönlün aydınlığına işarettir. Rüyada abdest alıp hacca gitmek ise Allah’ın size haccı nasip edeceğine işarettir. Rüyada abdest alıp hacca gittiğini görmek hayırla yorumlanır. Tamamlayıcı başlık için bakınız rüyada abdest elde etmek.)

İbn-i Sîrîn: Rüyada abdest alıp hacca gitmeyi şu şekilde yorumlamıştır: Hacca gittiğinizi görmek; Allah’ın size haccı nasip edeceğine delalettir. Hastaysanız iyileşecek, borçluysanız borcunuz ödeyeceksiniz. Bu rüyayı görebilen herhangi bir korusu varsa korkularından kurtulup güven içinde olacaktır.

Abdest alıp Hacca gittiğinizi, oysa hac ziyaretini kaçırdığınızı görmek; uzun ömre ve işinizin düzene girmesine işarettir. Abdest alıp hacca gittiğini görebilen kişi üzüntü ve kederden kurtulur.

Yolcu olan biri için rüyada abdest alıp hacca gitmek: Yukarıdaki yorumlara ilaveten gezi yapan biri bu rüyayı görürse selametle gideceği yere varacaktır. Eğer sahih ve hoş bir rüya bakmak istiyorsanız uykuya yatarken abdestli olarak yatmalısınız ve Allah’a fazla dua etmelisiniz.

Hacca gitmek için abdest aldığını bakmak, manevi olarak ve kudsiyete yorumlanır. Maksat ve muradına ermeye tabir edilir.

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada abdest alıp hacca gitmeyi evlenmek, insanlara iyilik etmek, sevap derin etki bırakmak, hayır işler için mücadele sarf etmek şeklinde yorumlamıştır.

İşinden çıkarılan yada işsiz bir kimse, rüyada hac zamanında abdest alarak hacca gitmek için yola çıktığını
görse, bu rüya, onun yeniden işine döneceğine yada yeni bir meslek bulacağına muhabere eder.

Sıradaki Haber :  Rüyada Jant Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu