Rüya Tabirleri

Rüyada Abdest Bozmak

Beladan, sıkıntıdan, kederden kurtulmaya delâlet eder. Rüyada minik abdest yaptığını görmek, üzüntülerin gideceğine alâmettir. Varlıklı ise malının zekâtını verir. Bir kimse rüyada kendisinden kuru bir şey çıkmakla abdestinin bozulduğunu görse, sağlık ve afiyeti için malını harcayacağına delâlet eder.. Kişinin rüyada abdest yaptığı yeri bilmemesi, malını nafile harcamakla deyiş olunur. Tekrar bir yere abdest edip üzerini toprakla örttüğünü bakmak, bir malı bir yere gizlemeğe delâlet eder.

Küçük abdest bozmak yoksul için zenginliğe, tutsak için azad olmaya, gezgin için memleketine dönmeye delalet eder. Yerinde bir yere yoksa tuvalete bevletmek sıkıntıdan kurtulmaya, İnsanların görebileceği herhangi bir yere bevletmek kişiyi sıkıntıya sokacak biir şey yapmaya, Sidiğin bir kısmını işeyip bir kısmını yetişmek mevcut sıkıntının gitmesiyle birlikte malının bir kısmını kaybetmeye işarettir. Bütünleyici başlık için bakınız rüyada abdest edinmek.)

Rüyada bilinmeyen bir yerde küçük abdest dağıtmak bilinmeyen bir kadınla evlenmeye, Sidiği sıkışıp da su dökecek yer bulamamak bir şeygizlemek istediği halde uygun bir yer bulamamaya, Bevlini kolaylıkla yaptığını bakmak rızkın basit teminine Zorlanarak işediğini görmek geçim hususunda zorluklarla karşılaşmaya, Gömleğine bevlettiğini görmek evli için çocuğa, bekar için evlenmeye, Leğen, testi ,şişe ve benzeri kaplar içine yoksa bir kuyuya işemek bir kadınla nikahlanmaya, Büyük abdest ihtiyacını tamir etmek mülk ile yorulur.

Tuvalette büyük abdest karışıklığa itmek malını sarfetmeye, Herhangi bir kap yoksa elbise üstüne bunu gerçekleştirmek bayan yüzünden sıkıntıya düşmeye, Dere kenarı yahut vadide büyük abdest ayırmak haksız yere töhmet aşağıda tutulmaya, Biryere necaset yapıp üzerini toprakla örtmek malını defnetmeye, Yatağına büyük abdestini gerçekleştirmek uzun sürecek bir hastalığa yakalanmaya kötüye işaret eder. ( Keza bakınız Tuvalet, Necaset, Sidik.)

Sıradaki Haber :  Rüyada Acemi Görmek

Küçük abdestini bozdugunu görmek, sikintidan kurtulmaya, büyük abdestini yaptigini bakmak borçtan, hasta ise hastaliktan kurtulmaya isarettir.

Abdestini abdesthanede degil de açik ve herkesin görecegi bir yerde yaptigini görmek, hakkinda bazi dedikodularin yapildigina, abdestini evinin odasinda bozdugunu görmek, düsmanlarinin olduguna delalet eder.Bir baska rivayete görede ;Minik abdest yaptigini gören kimsenin üzüntüsü gider.

Mal sahibi ise malin zekatini verir. Rüyada kendisine abdestsizlik hali vuku bulsa sikinti ve ihtiyacinin fazla oldugunu görse, eger gezgin ise yola çikmasin. Çünkü yolu kesilir. Kendisinden kuru bir sey çikmakla abdestinin bozuldugunu görse, afiyet için malini sarf ve infak eder.

Eger abdestini bozan sey akici ise malinin hepsini harcar ve infak eder. Eger, abdest yeri abdesthane gibi tanıdık bir yer ise ihtiyaci için sarf edecegi seyin mesru ve maruf olmasina delalet eder. Abdest yaptigi yer, bilinmeyen ise, bilmedigi yere malini harcar ve bundan bir sevap alamaz ve kendisine de sükür ve medh edilmez. Bunlarin tümü kendi istegi ile meydana kazanç. Bir yere abdest edip toprakla üstünü orttügünü gören kimse, bir finansal yere gömer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu